Случувања

15,675фановиLike

Култура

(ВИДЕО) Нашиот Кичевчанец Зоран Стефаноски со свој трет музички проект

И официјално излезе третиот музички проект.. Зоран Стефаноски од Кичево со својот трет музички проект насловен како Empire Of Slaves, исто така зад себе има...

(ВИДЕО) Младите и талентирани музичари од Кичево „НОТА Бенд“ растураат во...

Кога е во прашање добра забава, свој стил, харизма која го доловува секој вкус на слушателот и љубител на музичката мелост - добро се...

Забава

Технологија

(ВИДЕО) Кој телефон е побрз? iPhone 8 Plus или Galaxy Note...

iPhone до сега беше подобар во single core, a Android телефоните во multi core тестовите во benchmark апликациите, но кој модел е побрз? На овој...

Спорт

Беше еден од најдобрите напаѓачи во Серија А – сега мора...

Судот во Палермо го прогласи поранешниот италијански репрезентативец Фабрицио Миколи виновен за изнуда на пари и му изрече затворска казна од три до пет...

Гејминг

Вечерва 23 Часот НОЌЕН СТРИМ #7 На YouTube каналот на БамБо

Нашиот познат ЈуТјубер БамБо вечерва со лајв стрим од 23ч. Следете во живо клик: https://youtube.com/watch?v=aoPU_n0WsOY&feature=youtu.be