Култура

Четкар промовира одлична песна и волшебни кадри (ВИДЕО)

Џез-музичарот Владимир Четкар го промовираше видеоспотот за песната Travel The World. Песната е авторско дело на македонскиот џезер, а продуцент е Harmonia Productions LLC. Спотот е сниман во Охрид и во националниот парк Галичица. Режисер е...

Тоше ја препеал и „Штом сакаш“ од Каролина Гочева, еве како звучи

По повод десет годишнината од загинувањето на македонската легенда Тоше Проески денеска на една од српските радио станици премиерно беше пуштена маестралната изведба на евергринот „Штом сакаш“ на Каролина Гочева Песната е препеана на српски...

ПРОМО ВИДЕО: „Next Time“ со фантастична преработка на големиот наш хит „Слушам кај шумат...

Атрактивното дуо браќата Стефан и Мартин - „Некст Тајм“ вчера го промовираа својот нов спот и преработка на еден од најстарите и карактеристични наши Македонски хитови „Слушам кај шумат шумите“. Уживајте во прекрасниот видео спот: https://www.youtube.com/watch?v=nWYfEGdd5Oo

Тричасовен концерт на Здравко Чолиќ на велешката „Питијада 2017“

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ викендов оддржа тричасовен мега концерт во како дел од годинешната „Питијада 2017“ во Велес. Чолиќ изрази задоволство што по 24 години повторно е во Велес, а концертот, според него, бил...

„Ѕвездено небо за Тоше“ – фан-клубот ќе промовира нова песна

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. На настанот ќе биде промовирана  нова песна...

PMG Kolektiv со концертна промоција во Кичево

Концертна промоција на седмиот по ред албум на PMG Kolektiv во културниот центар Кита. Култниот музички состав на PMG доаѓа во Кичево после подолг период, овој пат со нов албум и нивниот препознатлив електорнски...