Случувања

(ВИДЕО) Малолетно девојче сакало да ја продаде невиноста за IPhone 8! Влегла во хотелска...

Тинејџерката Ксјао Чен од Пекинг сакала да ја продаде својата невиност за да го купи новиот „ајфон 8“. Таа ја објавила својата понуда на онлајн-форум, во која напишала дека ќе ја продаде својата невиност...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ќерка на украински тајкун предизвика сообраќајка и уби пет лица

Алиона Зајцева (25), ќерка на олигарх од Украина, уби пет лица, а голем број се повредени откако не запрела на црвено светло на семафор и со возилото удрила во група луѓе. Тешката сообраќајна несреќа се...

Шпанија до Каталонија: Ќе бараме укинување на автономијата!

Шпанските власти ќе побараат укинување на автономијата на Kаталонија, доколку лидерите на таа покраина не ги повлечат своите барања за независност, изјави шпанскиот заменик-премиер Сораја Саенз де Сантамарија. – Доколку сепаратистичкиот лидер Карлос Пуџдемон не...

Лукоил повторно ги изненадува своите клиенти со „Fiskars“ продуктите

Лукоил Македонија повторно изненадува! Популарните производи од Фискарс повторно достапни во сите бензински станици на овој бренд во Македонија. Посетете ги бензинските и вработените ќе ви ги кажат условите на користење, така што ќе ви овозможат...

Во с.Белица Кичево: Прослава по повод 150 години постоење на црквата Св.Ѓорѓија

Село Белица слави голем јубилеј 150 години - црква Св.Ѓорѓија, сосема уредена, во блескав сјај - баш како што доликува благодарение на совесните граѓани и селани, заедно со иницијативниот одбор. Официјално на 22-ри Октомври Недела...

(ВИДЕО) Камерата ја фати како спие на работа-Следниот момент се случи неочекуван пресврт кој...

Откако една жена е фатена како спие на работа го насмеа светот бидејќи на неа и се случи несекојдневна ситуација. Според видеото оваа жена била толку многу уморна што не ни успеала да остане будна...