(ВИДЕО) Спасен Сиљаноски во вечерните часови компонира нови песни, дали е тоа новиот летен фолк хит?

Нашиот Кичевчанец Спасен Сиљаноски – Паце кој е добро познат на Македонската музичка фолк естрада во последно време е доста актуелен на својот фејсбук профил по неговите видеа во ноќните часови.

Се чини дека за него ноќта има посебна убавина за компонирање на нови хитови.

Токму вчера на својот профил објави видео снимка каде во прилог може да видиме прекрасна песна.

Дали е тоа новиот фолк музички хит – останува да видиме.

Преслушајте, лајкувајте и споделете ако ви се допаѓа. 🙂

Tepam vreme vo docnive casovi 🙂 eve ''testiram'' nesto novo…. AKO vi se dopadne vednas go kompletiram i vleguvam vo studio da go snimam 😉 😉 😉 …..Do sega odlucuvav jas sto ke pejam i se nadevam retko gresev,,, sega odlucete vie, ostavam na vas …….vie za mene, jas za vas 😀 ……. p.s Arsenij malku od pozadina mi se mesa :D…pps..Izvinete poradi losata snimka,,,imam star telefon 😀

Posted by Spasen Siljanoski on Thursday, July 27, 2017