Спорт

Беше еден од најдобрите напаѓачи во Серија А – сега мора да оди во...

Судот во Палермо го прогласи поранешниот италијански репрезентативец Фабрицио Миколи виновен за изнуда на пари и му изрече затворска казна од три до пет години. Миколи, кој во 2015 година во Малта ја заврши фудбалската...

ПСЖ го мотивира Нејмар: Ако ја освои „Златната топка“ ќе добие нови милиони!

Нејмар ова лето стана најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот откако премина во ПСЖ за 222 милиони евра и прави се во иднина да ја освои „Златната топка“. Бразилецот практично избега од „Камп Ноу“ во...

Македонија домаќин на Норвешка на 11 ноември во Скопје

Македонската фудбалска репрезентација на 11 ноември ќе одигра пријателски натпревар против селекцијата на Норвешка на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Против репрезентацијата на Норвешка досега „црвено-жолтите“ имаат одиграно три меѓусебни дуели. Во квалификациите за...

(ВИДЕО) Изречена казна за претседателот на Сион кој удри коментатор

Претседателот на швајцарскиот фудбалски клуб Сион, Кристијан Константин е казнет со 14 месеци забрана да ги извршува раководни функции, поради удирање шамар на телевизиски коментатор. Дисциплинската комисија на Швајцарската фудбалска лига го разгледуваше случајот и...

(ВИДЕО) Панамските коментатори станаа апсолутен хит, погледнете ги реакциите..

Панама го оствари најголемиот успех во својата историја и за прв пат се пласираше на Светско првенство. Целата нација го слави овој успех, претседателот утрешниот ден го прогласи за неработен, а на емотивен начин пласманот...

Баерн го враќа Хамес во Реал Мадрид

Раководството на Баерн Минхен ја разгледува можноста што е можно поскоро да го врати Хамес Родригез во Реал Мадрид, пренесуваат германските медиуми. Колумбиецот ова лето пристигна на „Алијанц Арена“ на двегодишна позајмица и тоа на...