Технологија

(ВИДЕО) Google го лансираше „Files Go”, апликација за управување на фајлови

„Files Go” е апликација од кујната на Google која им овозможува на корисниците на Андроид на полесен начин да го ослободат просторот на своите уреди и да ги споделат содржините со другите корисници, дури...

Вистина или теорија на заговор? Со појавата на нов телефон, стариот автоматски се успорува

Оваа приказна ќе ја сретнете секоја година во исто време. Токму во моментите кога Apple ќе понуди нов уред, многу „несреќници“ кои не го набавиле новиот уред, тврдат дека нивниот „стар“ уред изненадно се...

(ВИДЕО) Google Clips престави нова ВИ камера, која ќе ги „улови“ вашите лични моменти

Компанијата Google претстави нова камера која користи вештачка интелигенција, за да ги „улови“ сите ваши лични моменти. Таа се вика Google Clips и автоматски ќе фотографира за вас. Камерата е поставена да снима видео...

Целосно инфо: Huawei Mate 10 Prо – олицетворение на моќна смартфон камера

Со новиот Mate 10 Pro, Huawei се обиде да остане помеѓу тесната линија на тоа што е добра вредност за парите и да понуди врвно искуство. ДИЗАЈН Предниот дел на уредот е практично целиот екран со...

(ВИДЕО) „iBlazr 2“ гаџет овозможува подобро осветлување при фотографирање со вашиот телефон

Честопати ни се случува да стандардниот блиц кој што го имаат речиси сите паметни телефони не е доволен за добро осветлување на фотографијата, па многумина од корисниците својата фотографија ја подобруваат со iBlazr 2. Овој...

(ВИДЕО) Кинески смартфон One plus 5T – унапреден ѕвер по иста цена

One Plus 5T е нов паметен уред на кинеска компанија. Официјално е претсавен на саемот за технологија во Нујорк. За овој уред може да се кажи дека е е во потполност нов, туку претставува...