Забава Занимливости

Ангела Меркел во младоста имала љубов од Ижиште – Кичевско (ВИДЕО+ФОТО)

Дејан Лучиќ е српски публицист, геополитичар и теоретичар на завери. Во неговото гостување во емисијата “Со утринско кафе” на “Наша телевизија”, тој тврди дека актуелната германска канцеларка Ангела Меркел во младоста била заљубена во момче од Македонија.

Според него се работи за Наќе по потекло од кичевско Ижиште, a сега живее во градчето Бечеј во Војводина.

Како што дознава нашиот портал од блиски извори од роднина на Наќе, тие се запознале на младинска акција во Романија

Според Лучиќ љубовната афера се случила во Бугарија, а Македонецот Наќе има зачувано и љубовни писма од Меркел .

Тој вели дека Наќе е пекар во градчето во Војводина и дека како секој Балканец сака да седне да се напие и да се најади.

Погледнете:

Markukule.mk