Следете не

Кичево

Продавницата за авто-делови и галантерија „Auto Start“ денес и официјално стартува со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Денес 20.03 на самата раскрсница кај основното училиште К.Ј.Питу блесна и свечено се отвори специјализираниот салон за авто делови, авто козметика и галантерија „Auto Start“ – Кичево.

Покрај реномираните брендови за сите модели на автомобили во „Auto Start“ ќе најдете и секаков вид на моторни масла, акумулатори, пнеуматици, галантерија за одржување на вашиот автомобил и многу друго!

„Нашата идеја беше да создадеме едно посебно место во кое купувачите ќе можат секогаш да го најдат токму она што им недостасува, практично тоа е и нашето мото како долгогодишни и искусни на пазарот, воедно ја користам оваа прилика да ги поздравам сите гости кои денес дојдоа на свеченото отворање“ – за нашиот портал додаде сопственикот и наш пријател Арон.

Вашата продавница е спремна за уште една успешна приказна!

Мал дел фотографии и видео од денешното свечено отворање:

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 10 минути

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 5 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 10 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 15 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 17 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 19 часа

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 19 часа

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 19 часа

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 21 час

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close