Спорт

Автогол на годината: Го матира својот голман од центар (ВИДЕО)

Во Англија синоќа се играа натпревари од Лига Купот, а на натпреварот Стоук-Хадерсфилд го видовме „автоголот на годината“.

Домаќините победија со 2:0, но вториот гол беше неверојатен. Бакуна го матираше својот голман од центарот на теренот.