Кичево Случувања

Бадникови гранчиња и вечерна Богослужба на митрополит Дебарско-Кичевски г-дин Тимотеј (ГАЛЕРИЈА)

Вечерва се одржа најавената Богослужба која ја предводеше неговото Преосвештенство митрополит Дебарско-Кичевски г-дин Тимотеј, каде на сите граѓани беа поделени бадникови гранчиња…

За многу години!

Geplaatst door Кичевска Парохија op Zondag 6 januari 2019