Спорт

Реал подготви емотивно видео за збогум – БЛАГОДАРИМЕ КРИСТИЈАНО! (ВИДЕО)

Со видео од скоро седум минути Реал Мадрид му се заблагодари на еден од своите капитени, Кристијано Роналдо, за седумте успешни години минати во клубот од главниот шпански град. Во видеото отсликани се најемотивните моменти и најголемите успеси на Роналдо со „кралскиот клуб“.

Португалецот на 438 настапи, постигне 450 гола, а дури шест пати беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите. Роналдо освои 16 трофеи во девет години со Реал Мадрид. 

Погледнете го емотивното видео:

gol.mk