Следете не

Гејминг

Blizzard повеќе нема да работи дополнителна содржина за StarCraft 2

Avatar

Објавено пред

на

Тимот на Blizzard соопшти дека по 10 години од објавувањето на StarCraft 2, тие ја повлекуваат линија и престануваат да произведуваат нова содржина за играта.

StarCraft 2 има десет години и Blizzard верува дека е време да се свртиме кон иднината на таа серијалот SF. Имајќи го тоа на ум, тие најавија дека повеќе нема да прават дополнителни содржини за StarCraft 2. Значи, веќе нема да има нови War Chest, Commander и слични додатоци што може да се купат нахнадно.

Се разбира, ова не значи крај на поддршката на Blizzard за StarCraft 2 воопшто. Играта сепак ќе добие корекции во билансот на таа тековна сезона. Blizzard вели дека се свесни дека на некои играчи нема да им се допадне, но веруваат дека потегот ќе биде корисен за цел StarCraft серијал.

„Знаеме дека некои играчи со нетрпение ја очекуваа содржината од која сега се оддалечуваме, но добрата вест е што ќе нè ослободи за да можеме да размислуваме за следното, не само за StarCraft 2, туку и за универзумот на StarCraft како целина. – рекоа од Blizzard.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Гејминг

ГОЛЕМ GIVEAWAY на YouTube: Денес во 15:00 часот > FREE 1 купон за FALL GUYS & 2800 V-BUCKS на „FORTNITE“ за сите македонски гејмери!

Avatar

Објавено пред

на

Во соработка со нашиот долгогодишен пријател – миленикот на македонската публика јутјуберот БамБо, денес на неговиот официјален јутјуб канал на ваше барање за нешто повеќе од 50 минути или во 15:00 часот – преку „Livestream“ на неговиот канал ТУКА специјално за љубителите на гејмингот – голем GIVEAWAY на 2800 Вибакс (V-BUCKS) за „FORTNITE“, како и 1 код за бесплатно превземање н мега-популарната „FALL GUYS“ , игра која полека но сигурно ја освојува младата популација и моментално на светско ниво се продава по 20 евра, додека БамБовци денес за најсреќниот гејмер, истата ќе ја дадат бесплатно!

Сите кои сакаат да учествуваат во GIVEAWAY-от треба да ги направат следните чекори:

  1. Да се претплатат (subscribe) на каналот од БамБо ТУКА
  2. Да го заследите неговиот Инстаграм профил ОВОЈ
  3. Да го заследите Инстаграм профилот на Storis.shop ТУКА
  4. „Follow“ и на официјалниот инстаграм профил од Андреј ТУКА
  5. Да бидете присутни на „Live“ стримот кај БамБо почнувајќи од 15:00ч денес ТУКА

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг во Македонија

(ВИДЕО) Fortnite & CS:GO за сите гејмери моментално во живо со македонските youtube играчи | giveaway 800 V-bucks Fortnite now

Avatar

Објавено пред

на

Сите кои викендот планираат да го поминат дома нашиот пријател, приклучете се на официјалниоте лајв стрим на БамБо, се доделува giveaway 800 V-Bucks, дружете се!

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг

Fable најавена за PC и Xbox серија X

Avatar

Објавено пред

на

Microsoft и Playground Games потврдија дека новата игра Fable е во фаза на изработка за персонални компјутери и Xbox Series X, што го означува новиот почеток на легендарната франшиза.

Играта доаѓа од студиото Playground Games, кое е одговорно за играта Forza Horizon. За жал, трејлерот што е објавен не открива ништо за тоа што можеме да очекуваме од играта кога станува збор за gameplay.

Како и другите игри во серијалот „Fable“, новата „Fable“ на Мајкрософт ќе се фокусира на развој на ликовите, во РПГ отворен свет. Новата игра ќе биде развиена од темели нагоре и нема да сподели ништо со Fable Legends на Lionhead, која беше прекината и дизајнирана како мултиплеер искуство.

Fable сè уште нема официјален датум на објавување, а во моментот се чини дека сè уште сме далеку од презентирање на играта.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 2 часа

Денешен Хороскоп [29.10] четврток

ОВЕН Како за личност која е доста брзо се лути, денес ќе се чувствувате прилично опуштени цело време а тоа...

МакедонијаПред 3 часа

Изгласани дополнувањата на Законот за заштита од заразни болести, овие работи треба да се почитуваат со цел заштита на сопственото здравје и здравјето на другите!

Со 53 гласови „за“ и 26 воздржани, пратениците вечерва ги изгласаа измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението...

Здравје и убавинаПред 3 часа

Нешто што не сме знаеле за шеќерот и неговото вистинско лице

Освен слатките, шеќерот има и мрачна страна која малкумина ја познаваат. Според експертите, шеќерот го загадува нашиот организам, а луѓето...

Временска прогнозаПред 3 часа

Најава за северен ветер кој од петок значително ќе дува и ќе ја намали загаденоста во најголемиот дел од државата, детали..

Влеговме во период во кој загаденоста низ котлините забрзано расте, па така овие денови особено во Скопскиот регион, но и...

МакедонијаПред 5 часа

НОВ РЕКОРД НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ДЕНЕС 870, Кичево 20?

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 422...

МакедонијаПред 10 часа

Во петок поради изведување на градежни работи према Охрид ќе има изменет режим на сообраќај, ова се деталите..

Г.П. Викторија Инвест известува дека на 30.10.2020 (петок), ќе се започне со изведување на градешни работи на пат на патниот...

Временска прогнозаПред 17 часа

Најнови детали за временската прогноза, викендов можни промени и дожд

Денеска времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, локално ќе има и позначителна облачност а ќе дува...

ХороскопПред 1 ден

Дневен Хороскоп (28.10) среда

ОВЕН Вие сте упорни во сѐ што ќе наумите, па ако деловниот успех е ваш приоритет нема сомнежи дека ќе...

СпортПред 1 ден

ФФМ: Извлечени се двојките за 1/4 финале за Купот на Македонија

Извлечени двојки за 1/4 финале од Купот на Македонија: Академија ПАНДЕВ – ШКУПИ СТРУГА Трим Љум – РЕНОВА БЕЛАСИЦА –...

МакедонијаПред 1 ден

Страшни бројки денес, нови 628 регистрирани – Апел да се почитуваат Ковид мерките!

Во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 353...

НАЈЧИТАНИ