Следете не

Живот

Автомобилска перверзија: Колекција со BMW легенди вредна 3 милиони долари (ВИДЕО+ФОТО)

Сите кои се страсни и неприкосновени обожаватели на моделите од брендот на автомобилскиот гигант BMW ова веројатно симболички ќе го наречат „BMW порнографија“.

Станува збор за колекција од 13 BMW модели од 1981 до 2013 година. Во рекламата е наведено дека за првпат ваква историска колекција на BMW ѝ се нуди на јавноста.

Треба да се истакне дека автомобилите се продаваат заедно, па не може да одберете само еден, ќе мора да ги платите сите 3,2 милиони долари за колекцијата. Транспортот е обезбеден само за во Соединетите Американски Држави.

Тоа е поприлична сума пари за автомобили од последните четири децении, но треба да знаете дека сите возила се „целосно подмладени во речиси беспрекорна состојба“, барем според продавачот. Ви ја пренесуваме целосната листа на автомобили со фотографии и детално видео. Уживајте.

1981 BMW M1
1990 BMW E30 M3 Sport Evolution
1995 BMW E36 M3 Lightweight
2005 BMW E46 M3 Competition Package
2013 BMW E92 M3 Lime Rock Park Edition
1991 BMW Z1
2001 BMW Z3 M-Coupe
2007 BMW Z4 M-Coupe
2003 BMW Z8 Roadster
2002 BMW E39 M5
1988 BMW E24 M6
1988 BMW E28 M5
2011 BMW 1M Coupe

Facebook

Последни објави

КичевоПред 20 минути

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 54 минути

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 2 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 4 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 6 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 1 ден

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд