Следете не

Занимливости

БМВ го претстави X3 и X4 изданието со над 500hp (ГАЛЕРИЈА)

Според најавите , БМВ ги претстави новите изданија на моделите X3 и X4 во М одделот.

Новите засилени спортски СУВ возила имаат мотори и тоа 3.0 шестцилиндрични твин турбо со максимални 480 Кс и 600 Нм . Доаѓа во комбинација со осум степен менувач и погон на сите тркала.

Од 0-100 км/час достигнува за 4,2 секунди со максимална брзина од 280км/час.

Но , тоа не е се. Доколку оваа сила не е доволна , тогаш може да се види и Competition изведбата. Тогаш станува збор за 510 Кс и 600Нм , што носи дополнителни 4км/час при максималната брзина и една десетинка секунда поголемо забрзување.

Моделите добиваат црна маска и уште поагресивна предница. Дополнително се нудат и карбонски делови, иако богатата опрема и внатрешноста тешко да имаат слаба точка.

Новите модели се збогатени и со спортски седишта и Harmon Kardon аудиосистем.

Моделите на патиштата ќе се појават во септември со почетни цени од 84 900 евра , односно 87 100 во Германија. За опцијата Competition се доплатуваат уште 8 500 евра.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 4 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 6 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 9 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 16 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 16 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 16 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 16 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 19 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ