Кичево Култура Случувања

Божествена литургија за претстојниот празник во нашиот храм Св.Петар и Павле – Кичево

Почитувани, ве информираме дека за претстојниот празник посветен на Сретението на Господ Исус Христос 15.02.2019 Петок со светата Божествена литургија која ќе биде отслужена во нашиот храм со почеток од 08:30ч ќе чиноначалствува Митрополит Дебарско-Кичевски господин Тимотеј.

Повелете во нашиот храм свети апостоли Петар и Павле.Кичево – стои во натписот на Кичевска Парохија.