Спорт

Честитки од АМС за среброто на ЖРК Вардар

Агенцијата за млади и спорт (АМС) денеска им го честиташе освоениот сребрен медал на девојките од ЖРК Вардар во Лигата на шампионите.

– Вие и понатаму останувате наша гордостЦела Македонија беше со васИгравте како и секогаш со срце, се вели во честитката на АМС.