Забава Настани

(ВИДЕО) Ечеше во Италија: Драгана ја испеа “Зајди Зајди” – Публиката со овации скандираше “Македонија, Македонија”

Српската пејачка Драгана Мирковиќ во дискотека во Италија ја запеа Зајди Зајди, а по нејзиниот извонреден настап публиката скандираше “Македонија, Македонија”.

По одморот со својот сопруг Тони, Драгана Мирковиќ настапуваше во познат клуб во Италија. Дискотеката беше преполна, а нејзините фанови едвај чекаа да ги слушнат хитовите на фолк дивата.

Посебно емотивен момент беше кога Драгана ја запеја „Зајди зајди“, а кога заврши нејзината интерпретација публиката почна да скандира „Македонија, Македонија“.

Во продолжение погледнете го нејзиниот извонреден настап и ужувајте во “Зајди зајди” !!!

https://youtu.be/Se94kkr714M