Гејминг Гејминг во Македонија

Данска на колена! 🇲🇰 Македонските кантеристи помеѓу најдобрите 16 во светот! (ВИДЕО+ФОТО)

Maкедонските CS:GO кантеристи од тимот на „Вилај Еспорт“ денес ја победија Данска и се пласираа помеѓу најдобрите 16 селекции во светот!

Натпреварите денес ги започнавме рано утрово против Намбија која ја совладавме со 16:1, потоа следуваше поразот од Израел со 16:6. За сега од 16 часот да ја совладаме Данска и да се пласираме помеѓу најдобрите 16 во светот.

Данците во денешниот натпревар можеби важеа и за мали фаворити, но сепак на крајот македонските кантеристи одиграа одличен натпревар и стигнаа до победата.

Macedonia won a decisive victory against Denmark in our third match in our group. With only one lost match vs Israel,now…

Geplaatst door Macedonian e-Sport Federation op Vrijdag 9 november 2018

Натпреварот од елиминационата фаза се игра утре со почеток од 03:30 после полноќ по наше време, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Малезија.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата во текот на натпреварот.

Среќно момци во продолжение од турнирот!

Geplaatst door Macedonian e-Sport Federation op Vrijdag 9 november 2018

Одиме напред! 🇲🇰🏆