Балкан Случувања

Епилог од тешката сообраќајка на Дарко Лазиќ: Скршена вилица, ребра, и понатака е во критична состојба

Како што јавува спрскиот портал Курир лекарите и понатаму се борат да го спасат пејачот Дарко Лазиќ кој вчера утро имаше тешка сообраќајна несреќа и се наоѓа во животна опасност.

Тој додека се враќал од настап со возило BMW кое го зел од својот другар изгубил контрола и излетал во нива, каде се превртил на кров.

Епилог од овој несреќен случај кој го стресе нашиот северен сосед се повеќе скршеници на едната нога која е во многу лоша состојба поради сериозноста на повредите, скршена вилица, скршени повеќе ребра во градниот кош.

Како што веќе најавија докторите поради можноста за внатрешно крварење на мозокот Дарко е под надзор и на интензивна нега – така што рано утрово ќе се знае што конкретно ќе биде.

За новости околу неговото здравје на време ќе ве известуваме, очекуваме дека лекарите ќе го спасат и ќе дадат се од себе.