Спорт

(ВИДЕО) Дејан Цветаноски од Кичево постигна мајсторски гол со ножички за Победа

Нашиот професионалец од Кичево, Дејан Цветаноски кој игра за Прилепска Победа против Шкендија постигна изненадувачки гол со ножички.

Кичевчани горди на Дејан кој ја игра својата голема форма во дресот на Прилепчани..

Еве го маестралниот потег и погодок: