Следете не

Забава

Диета за брзо слабеење: Ригорозно 13-дневно мени само за најупорните

Дојде периодот од годината кога сите се заинтересирани за брзо слабеење, а ние ја имаме најдобрата диета за таа цел.

Со данската диета може да ослабете до 10 килограми за 13 дена, но важно е да се држите строго до планот.

Планот за исхрана се базира на 3 главни оброци и во меѓувреме не смее да јадете ништо, освен да се напиете чаша вода.

Со оваа ригорозна диета ќе мора да се откажете од многу работи и ќе успеат да ја издржат само најупорните.

13-дневно мени според данска диета со кое може да почнете веднаш:

Ден 1

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер

Ручек2 тврдо варени јајца, варен спанаќ, 1 домат

Вечера1 голема шницла (230g), салата

Ден 2

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер

Ручек1 парче салама, 1 шолја јогурт

Вечера1 голема шницла, салата

Ден 3

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек2 тврдо варени јајца, 1 парче салама, салата

Вечераварен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 4

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек1 литар свеж сок, 1 шолја јогурт

Вечера1 варено јајце, 1 рендан морков, 25g младо сирење

Ден 5

Појадок1 голем, изрендан морков со лимон

Ручек1 големо парче варена риба (230g) со лимон и масло

Вечера1 голема шницла (или друго парче месо), салата, варен целер

Ден 6

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек2 варени јајца, 1 голем, изрендан морков

Вечера½ пиле на жар без кожа, салата

Ден 7

Појадок1 шолја чај без шеќер

Ручекништо

Вечера: нормално парче јагнешко месо на жар, свежо овошје

Ден 8

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек2 варени јајца, 1 парче салама, салата

Вечераварен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 9

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер

Ручек1 големо парче салама, 1 шолја јогурт

Вечера1 голема шницла, салата, овошје

Ден 10

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек2 варени јајца, 1 парче салама, салата

Вечераварен целер, 1 домат, 1 овошје

Ден 11

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек1 литар свеж сок, 1 шолја јогурт

Вечера1 варено јајце, 1 рендан морков, 25g младо сирење

Ден 12

Појадок1 голем, рендан морков со лимон

Ручек1 големо парче варена риба со лимон и масло

Вечера1 голема шницла, салата, варен целер

Ден 13

Појадок1 шолја црно кафе, 1 коцка шеќер, 1 парче тост лепче

Ручек2 варени јајца, 1 голем, рендан морков

Вечера½ пиле на жар без кожа, салата

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 2 часа

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 6 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 12 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 17 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 21 час

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 21 час

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 21 час

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 23 часа

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close