Македонија Случувања

(ВИДЕО) ДНК со нов ХИТ „Невозможна Мисија“

Нај харизматичното R’n’B и ХипХоп дуо ДНК продолжуваат да ги прават најубавите хитови во вистинско време.

„Невозможна Мисија“ е насловот на новата композиција која беше официјално презентирана на YouTube каналот на ДНК.

Текстот, музиката и аранжманот го направија Панчо и Лазар Цветковски, додека видеото е дело на Даниел Јовески.

Бидете дел и купете карти за големиот и спектакуларен солистички концерт на ДНК во Метрополис Арена кој е во Петок 12.05.2017 со почеток од 21:00ч