Временска прогноза Кичево

Кичевскиот регион попладне и вечерва под слаб дожд

Од УХМР известуваат дека денес попладне и во ноќните часови ќе има слаби врнежи од дожд, претежно во југозападните и западните делови од земјава.

Потоа ќе преовладува променливо облачно и суво време со температури околу просекот за овој период од годината.