Временска прогноза Македонија

Денес очекувајте дожд во нашите краеви, од Среда значителен пад на температурите

Денес ќе преовладува умерено до значително облачно време со наместа појава на магла по одделни котлини.

Практично од денес после 12:00 часот ќе  следи период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни.

Од Среда ќе има и пад на температурата..