Македонија Скопје Случувања

Драма во Скопје ноќва: Едно лице убиено, друго се бори за живот

Вечерва едно лице е жртва на престрелка на Улицата Рузвелтова.

Едно лице е убиено а уште едно се бори за живот. Изрешетаното возило застанало пред кафулето Галери.

Според првичните, непотврдени информации едно лице починало на местото на пукотницата, а едно се бори за живот. 

Телото на убиениот и тешко повредениот во престрелката се пренесени на Клиничкиот центар.

Се уште не е познат идентитетот на жртвата и напаѓачите. Наутро се очекуваат повеќе информации од МВР, откако ќе биде завршен увидот на местото.

Улицата е затворена за сообраќај.

Убиство во центарот на Скопје на ул.Рузвелтова

Убиство во центарот на Скопје на ул.Рузвелтова

Geplaatst door infomax.mk op Vrijdag 28 september 2018

Извор: Puls24 / Mkd / infoMAX.mk