Следете не

Занимливости

Џељо Дестановски & Анета Мицевска со својот бенд „Молика“ растураат по Австралија (ВИДЕО+ФОТО)

Да токму така, нашата дива, златното Македонско грло Анета Мицевска со својата група „Молика“ растураат по Австралија и околината. 

За нашиот портал ексклузивно не ги криеа своите позитивни импресии од своите настапи ширум Австралија, така нашиот пријател – кралот на зурла Џељо Дестановски на телефонски разговор со нас ни откри повеќе..

  • Новата година поминавме одлично, расположението беше на максимално ниво, неможеше подобро – им честитам на овие прекрасни луѓе од група „Молика“ – Александар на тапани, Зисо на сајзер, Горан сакс, Џими бас, Јовица, како и на нашата кралица Анета Мицевска..
  • Ова е големо искуство воедно и најубавото чувство во мојот живот, нашите Македонци кои живеат во дијаспората ја негуваат Македонската музика во право светло, за прв пат сум тука и се надевам дека ќе се гледаме уште долго…

Мал дел од новогодишниот амбиент…

Полни концерти, полна душа, продолжуваме само за ваше расположение на крај додаде Џељо и на сите ви ги честита новогодишните и божикните празници!

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

СлучувањаПред 9 часа

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВО: Еден полицаец загина, друг се бори за живот, повредени и други лица

Полицаец загина, а друг со тешки повреди е пренесен на клиника по хорор сцена која синоќа се случила во Куманово,...

МакедонијаПред 10 часа

7-ми Мај неработен ден за сите

Доаѓањето на Папата кое е историски настан на 7-ми мај Вторник всушност ќе значи и неработен ден македонските граѓани. Владата...

ЗабаваПред 11 час

На денешен ден.. (21.04)

753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес Кабрал пристигнал до брегот на Бразил и го...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 19 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 20 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 22 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 23 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 1 ден

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 2 дена

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

Популарни

Close