Следете не

Забава

Дознајте кои се физичките карактеристики на вашиот хороскопски знак!

Овен

Овните се препознатливи по високото чело, нескротливата коса, агресивниот став и немирните движења.

Бик

Биковите најчесто се крупно градени. Имаат големи очи со спуштени капаци, полни усни, краток врат и широк граден кош.

Близнаци

Витки, со долги раце и нозе, немирни со гестикулациите и многу брзо зборуваат. Имаат правилни и остри црти на лицето.

Рак

Раковите се таинствени, не зборуваат многу, но привлекуваат погледи со атрактивниот изглед. Жените пак, имаат неодоливо бујни гради.

Лав

Лавовите ги краси нескротлива коса како гривата на лавовите. Имаат кралско држење и храбар пристап.

Девица

Девиците имаат бебешко лице, витка линија и поглед кој ве анализира од глава до петици. Исто така, ги краси дискретен хумор и постојана блага насмевка.

Вага

Вагите имаат секогаш правилни црти на лицето, често пати дупчиња на образите и широка насмевка. Жените имаат висок струк и нагласени колкови.

Скорпија

Скорпиите се препознатливи по својот поглед во кој можете да се изгубите, прекрасни очи и интензивни црти на ликот.

Стрелец

Стрелците имаат високо чело, прекрасен говор, лесно движење, младоликост и развиени раменици.

Јарец

Јарците имаат подолг нос, изразено лице, витка фигура, нагласени раменици и чист тен.

Водолија

Карактеристични за нив се спуштените очи, блескавата насмевка, меката кожа и темната коса. Познати се и по грациозниот став.

Риби

Рибите ги краси шармантна насмевка, привлечни крупни очи и пријатен глас.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 13 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 17 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 19 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 2 дена

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close