Кичево Случувања Спорт

Ф.К. Напредок гази се пред себе, вчера рутински го победи Зајас и е прв на табела

Вчера на гратскиот стадион во Кичево се одигра дерби натпревар помеѓу кичевските Ф.К. Напредок и Зајас кој заврши со резултат од 3:1 за Напредок.

Сосема мотивирани чекорат кон враќање на довербата помеѓу својот табор и љубителите на фудбалот, на старт од сезоната моментално го имаат првото место и се надеваме дека така и ќе продолжи.

Ви посакуваме многу среќа и успеси!