Следете не

Кичево

(ФОТО) Од птичја перспектива кичевскиот булевар и Китино Кале формираат ружа?

Avatar

Објавено пред

на

Дали сте знаеле дека ако го погледнеме нашиот град од птичја перспектива, главниот булевар („Ослободување“) и Китино Кале формираат РУЖА🌹

Ова урбанистичко решение е дело на чешкиот архитект и урбанист Лудјек Кубеш, кој по Втората светска војна одреден период престојувал во Македонија и во 1948 година ги изготвил деталните урбанистички планови за Кичево, Скопје и Кочани

Х.А.

Кичево

ОВР Кичево: Вчера 29 возачи возеле со брзина над дозволената во акциската контрола

Avatar

Објавено пред

на

На 22.01.2021 во периодот од 12 до 18. часот, полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Кичево спроведе акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената.

Притоа, било констатирано дека 29 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената и за сите биле изречени соодветни санкции.

Извор: СВР Охрид

Прочитај повеќе...

Кичево

За Кичево: Млекара „Маврово“ вработува дистрибутер и работници за производство

Avatar

Објавено пред

на

Поради зголемување на капацитетот Млекара „Маврово“ распишува оглас за вработување на луѓе кои ќе бидат во редовен работен однос на следниве позиции:

* Дистрибутер со Ц категорија
* Работници за во производство (мажи и жени)

-Превоз обезбеден до млекарата!
-Навремена плата!
-Тимска работа!

Лице за контакт:
Александар Савески
☎️ 078/614-157

Прочитај повеќе...

Кичево

АТВА Маркети со неделна акција и супер цени на попуст

Avatar

Објавено пред

на

Супер неделна акција, за супер неделни цени во АТВА Маркети – Кичево

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 2 часа

Од вечерва доаѓаат нови дождови, како и снег на пониските места

Претстојната вечер и ноќ од запад ќе се прошират нови уште ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи и тоа на пониските места од дожд,...

Живот и стилПред 2 часа

Според Саманта Џонс ова се 10-те клучни животни совети

Познатата Саманта, „кралица на добрите времиња и луд живот“, актерката Ким Катрал е родена на 21 август 1956 година. Познатата актерка зад...

МакедонијаПред 3 часа

Утре делови од Скопје и Охрид со времен прекин на електрична енергија поради работа на електродистрибутивната мрежа

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа на ден 25.01.2021 година – понеделник, ЕВН ќе работи на терен, така што прекини во...

СпортПред 9 часа

По ремито, домашните навивачи од фудбалскиот клуб „Сао Пауло“ ги каменуваа играчите и минибусот

Можеби малку се оладивме од навивачките страсти заради целата ситуација со ковид пандемијата, но во Бразил нема запирање. Тоа го...

ХороскопПред 12 часа

Хороскоп за денес (24.01) недела

ОВЕН Овој викенд Овените може да имаат прилично реален пристап кон своите емоции. Чувствителноста ќе излезе на виделина преку едно...

Здравје и убавинаПред 14 часа

Преку јадење на банани се опушта нервниот систем кај човекот

Бананите поседуваат многубројни лековити својства и имаат моќ да ги ублажуваат симптомите на многу болести, освен што имаат пријатен вкус,...

МакедонијаПред 20 часа

Нови 347 случаи на Ковид-19 денес, починати 11 лица

Во последните 24 часа се направени 2013 тестирања, а регистрирани се 347 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 179 -Куманово...

КичевоПред 21 час

ОВР Кичево: Вчера 29 возачи возеле со брзина над дозволената во акциската контрола

На 22.01.2021 во периодот од 12 до 18. часот, полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Кичево спроведе акциска контрола...

СпортПред 24 часа

(ВО ЖИВО) Play Station: Кој ќе не претставува на еЕУРО2021 во фудбал

Кој ќе биде македонскиот претставник на квалификациите за еЕУРO2021 🇲🇰 🎮 Проследете го преносот во живо ТУКА

КичевоПред 1 ден

За Кичево: Млекара „Маврово“ вработува дистрибутер и работници за производство

Поради зголемување на капацитетот Млекара „Маврово“ распишува оглас за вработување на луѓе кои ќе бидат во редовен работен однос на...

НАЈЧИТАНИ