Следете не

Спорт

(ФОТО) Резервниот голман на Манчестер Јунајтед – Ромеро доживеа сообраќајка

Avatar

Објавено пред

на

На пат кон тренинг центарот претпладнево, тој доживеал сообраќајна несреќа, ја пробил заштитната ограда и излетал од коловозот со своето Ламборџини.

Ромеро, за среќа, минал без повреди, а набрзо по инцидентот се појавија и фотографии на социјалните мрежи како стои до неговиот уништен автомобил вреден 170.000 фунти со кој се почести во 2017 година, по освојување на англискиот Лига Куп.

Првичните претпоставки за сообраќајната несреќа се однесуваат на замрзнатиот асфалт. Англиските медиуми наведуваат дека температурата во Манчестер утрово била под нулата.

Ромеро оваа сезона е резерва на Давид де Хеа и во негова сенка забележа само девет настапи за екипата од „Олд Трафорд“. Четири пати бранеше во мечеви од Лига Европа, три во Лига Купот и во два во ФА Купот. Во Манчестер Ј. пристигна во 2015 година од екипата на Сампдорија.

Извор: Бриф.мк

Спорт

Милвоки преку шампионот Торонто до 50. победа оваа сезона во НБА лигата

Avatar

Објавено пред

на

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада бранителот на трофејот Торонто репторс.

Најзаслужни за, триумфот на Бакс беа Крис Мидлтон со 22 поена и осум скока и Јанис Адетокунбо со 18 поени и 17 скокови.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу вотник и среда:
Индијана – Шарлот 119:80
Торонто – Милвоки 97:108
Чикаго – Оклахома Сити 122:124
Денвер – Детроит 115:98
Лос Анџелес лејкерс – Њу Орлеанс 118:109
Портланд – Бостон 106:118
Голден Стејт – Сакраменто 94:112.

Најуспешен тим на Запад е ЛА Лејкерс со 44 победи и 12 порази, Милвоки е лидер во Источната конференција со биланс  50 победи и осум порази.

Прочитај повеќе...

Спорт

(ВИДЕО) Една ситуација во македонската фудбалска лига, што мислите дали е за црвен картон ова?

Avatar

Објавено пред

на

Ем со рака, ем се буниш, да пресудиме сами… што мислите за ситуацијава?!

 

Прочитај повеќе...

Спорт

(ВИДЕО) Да не беше Левандовски, грешката на голманот Ноер скапо ќе го чинеше!

Avatar

Објавено пред

на

Баерн – Падерборн 1:1 на полувреме во рамките на Бундес лигата. Баерн поведе со голот на Гнарби, но пред крајот на првото полувреме прими гол. Мануел Ноер истрча да прифати една топка се обиде да дрибла, но противничкиот играч му ја зема и постигна гол..

Сепак мечот заврши 3:2 благодарение на Левандовски кој ги реши дилемите во 88-мата минута!

Да ја погледнеме катастрофалната грешка на Ноер, која замалку скапо ќе ја платеше!

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 8 часа

Дожд и ветер преку целиот ден, не излегувајте без потреба надвор!

Времето ќе биде облачно и значително постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места...

ХороскопПред 12 часа

Хороскоп за денес (27.02) четврток

ОВЕН Ќе оставите многу позитивен впечаток при нов деловен разговор. Може да очекувате поволна фаза на работа. Личност која живее...

Здравје и убавинаПред 15 часа

Лесен и брз лек за имунитет, победете ја брзо настинката

Едноличната исхрана најмногу ја ослабува способноста на организмот да се избори со болестите.Затоа е важно редовно да консумираме овошје и...

МакедонијаПред 17 часа

(ВИДЕО) Д-р Александар Митов: Важни информации за „Корона вирусот“, на кој начин да се заштитиме и што знаеме

Д-р Александар Митов е магистер по јавно здравје и влијанија на животната средина врз здравјето. Во специјално издание докторот изјавува...

ВидеоПред 17 часа

(ВИДЕО) Му го скрши задното стакло, овој со тарабуката му врати со удар, па инструментот извади тон силината

Видеото кое стана вирално на интернет, во прашање е кавга на двајца, но како што гледаме едниот е доста наелектризиран...

МакедонијаПред 20 часа

ОФИЦИЈАЛНО: ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА- заразена жена која патувала во Италија

Во Македонија денеска е регистриран првиот случај на коронавирусот, ова во овие моменти го истакна министерот за здравство Венко Филипче....

СпортПред 22 часа

Милвоки преку шампионот Торонто до 50. победа оваа сезона во НБА лигата

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада...

СлучувањаПред 22 часа

МОНСТРУМ ОД СКОПЈЕ: Си го силувал своето 12-годишно дете!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело...

МакедонијаПред 23 часа

Уште двајца сомнителни пациенти од коронавирус се испитуваат на Клиниката за инфективни болести

Уште двајца сомнителни пациенти со симптоми на грип се тестираат на присуство на коронавирус, дознаваме од извори од Клиниката за...

Временска прогнозаПред 2 дена

Денес ќе имаме засилен ветер, така што од четврток следуваат дождови а некаде и снег

Денес ќе преовладува поладно време со засилен ветер од југозападен правец, особено во западните делови каде на места ќе достигнува...

НАЈЧИТАНИ