Следете не

Мобилни уреди

Samsung Galaxy S10 сега поддржува специјален режим за снимање ноќно време

Samsung започна да дистрибуира ново софтверско ажурирање на сопствениците на Galaxy S10, во кое има неколку интересни подобрувања. Сепак, главниот фокус во ажурирањето е интеграцијата на ноќниот режим во камерата на паметниот телефон. Откако ќе бидат инсталирани, сопствениците на уредот исто така ќе добијат априлски безбедносен „пач“ кој обезбедува заштита од најновите закани за безбедноста на Android.

Ажурирањето сега е достапно во некои европски
земји.

Многу е веројатно дека ќе биде достапно за краток рок за сите земји на континентот, пренесе SamMobile. Новиот ноќен режим е базиран на Bright Night функцијата и ќе понуди импресивен квалитет на сликата дури и во отсуство на доволно светлина. Во иднина, корисниците ќе можат рачно да прилагодат како работи оваа функционалност. На овој начин Samsung ќе го елиминира проблемот со кој алгоритмите на Bright Night автоматски ја корегираа работата на камерата.

Многу корисници, сепак, беа разочарани бидејќи сакаа да имаат целосна контрола врз оваа клучна функционалност. Компанијата вети дека ќе продолжи да го ажурира ноќниот режим со дополнителни опции за да ги оптимизира своите перформанси. Ова ќе биде можно со дополнителни надградби што ќе ги видиме во наредните месеци. Во заклучок ќе истакнеме дека за да го активирате ноќниот режим е потребно едно лизгање на прстот од камера апликацијата на Samsung Galaxy S10.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

БалканПред 3 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 5 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 11 час

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 22 часа

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 23 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 23 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 24 часа

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 1 ден

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Вчера во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода...

НАЈЧИТАНИ

Close