Забава Занимливости Спорт

Ѓоковиќ со топче удри по Федерер, па му го масираше грбот (ВИДЕО)

Вчера официјално започна егзибициониот турнир „Лејвер Куп“, на кој избрани тенисери од Европа ќе се соочат со најдоброто од остатокот од светот.

Долгоочекуваното соединување на Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ, кои за првпат се натпреваруваа заедно во двојки, се случи синоќа, но заврши неуспешно. Тие загубија во дуелот со парот Џек Сок и Кевин Андерсон со 6-7/5, 6-3, 10-6.

Моментот на мечот донесе огромна смеа во „Јунајтед Центарот“ во Чикаго, а во истиот Србинот со топче удри во грбот на својот партнер Федерер. Швајцарскиот ас немаше никаква реакција, истата ја проследи со насмевка на лицето, а Ноле тргна да го масира местото на кое нанесе „штета“.

Погледнете го комичниот момент:

ГОЛ.мк