Забава Занимливости

Ѓоковиќ полуде и почна да и вика на сопругата Јелена: Таблетиии… (ВИДЕО)

Тешките услови за игра се проблем за тенисерите и тенисерките во текот на изминатите две недели во Њујорк, па лошото расположение е честа појава кај нив. Ниту српскиот ас не остана имун и имаше свој испад на мечот со Австралиецот.

Во еден момент, тој побара таблети за дехидрација, но доби нешто друго од страна на својот тим, па бесно развикуваше кон својата сопруга Јелена.

„Таблетите, таблетите“ , беа зборовите на лутиот Ѓоковиќ.