Спорт

Гол на Пандев против Киево! (ВИДЕО)

Горан Пандев го постигна вториот гол оваа сезона за Џенова, погоди против Киево за водство на неговиот тим од 2-0.

Пандев убаво пласираше во 54. минута во долниот лев агол на Киево за водство на неговиот тим од 2-0.

Две минути откако го даде голот Пандев беше изваден од игра.