Следете не

Живот

Грешки поради кои ги испуштате добрите мажи

Често се прашувате каде исчезнале добрите мажи. Понекогаш ги испуштате поради некои мали пропусти.

САКАТЕ ОДРЕДЕН ТИП НА МАЖ И НЕ СЕ ОТКАЖУВАТЕ ОД НЕГО

Нема ништо лошо во поставување критериуми се до моментот додека не почнете многу да бирате. Во одреден момент мора да ги преиспитате вашите критериуми односно да посветите внимание на тоа што ви е навистина важно. Запрашајте се дали ќе го одбиете ако ви одговара во се, освен што не се согласувате за музиката.

ПРЕСКОКНУВАТЕ ОД ВРСКА ВО ВРСКА

Срцето не прашува, па поради тоа понекогаш мозокот треба да даде совет. После завршувањето на една врска земете си време за себе за да ја “преболите” претходната љубов. Можеби мислите дека сте подготвени за нова врска, но на сите, дури и на најсилните жени им е потребно време додека да бидат подготвени за нова љубов после раскинување. Во тој момент кога сте повредени и тажни станувате мамец за мажите кои не се добри за вас.

ГО ЧЕКАТЕ СОВРШЕНИОТ

Принцот на белиот коњ е само бајка. Понекогаш ви е потребно многу време за да сфатите дека совршенството не постои. Поради љубовта научете се да ги толерирате сите несовршенства, а понекогаш тие ќе ви станат симпатични.

ОДБИВАТЕ ИЗЛЕГУВАЊА СО ДРУШТВОТО

Животот често знае да изненади со неочекувани љубовни приказни, но шансите за добар маж да ви тропне на вратата се скоро невозможни. Него ќе го запознаете на некое друго место, поради тоа не ги одбивајте излегувањата.

НЕСАКАТЕ ДА ГО НАПРАВИТЕ ПРВИОТ ЧЕКОР

Старите романтични приказни ве научиле дека мажот мора секогаш да биде тој кој ќе и пријде на жената, но времињата се сменија. Позади некој срамежлив маж кој незнае како да ви пријде, можеби се крие добар и квалитетен потенцијален партнер. Кога ќе ги отфрлите сопствените предрасуди за приоѓањето на маќите, сами ќе си дадете можност за нови познанства кои во спротивно можеби и нема да се случат.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 3 часа

Кичево: #TrashTag еко-акција во населба „Иванидол“ во недела на 31.03 – 10:00ч

Во борба против загадувањето и чувањето на здрава и почиста средина, граѓаните од населба „Иванидол“ – Кичево организираат доброволна #trashtag...

ЗабаваПред 5 часа

Понекогаш и крокодилот е добар такси превозник (ВИДЕО)

Крокодилот некогаш може да изненади со своите добри намери кон останатите животинчиња, погледнете го овој превоз на вода:

КичевоПред 8 часа

Нема активни пожари, изгаснати сите пламени јазици околу Кичево

По напорните обиди во претходните две деноноќија, кичевските пожарникари ги изгаснаа сите пожари што се појавија на неколку локации во...

Социјални мрежиПред 8 часа

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

ЗабаваПред 15 часа

Премиерно на YouTube: Вака изгледа веќе големиот хит „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вчера ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработката на старата македонска песна. Денес слушнете ја...

СветПред 17 часа

Синот на Михаел Шумахер ќе тестира со Ферари уште во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на...

СветПред 17 часа

Типов сакаше да краде во маркет, па си го доби квалитетно! (ВИДЕО)

Опуштено си влезе во маркетот за да краде, но одеднаш се тргна наопаку… Pa neka krade ponovo… 👊👊 😁#pljacka #lopov...

Временска прогнозаПред 20 часа

АПРИЛ 2019 ќе биде екстремно топол месец во поголем дел на Европа

Феноменот ЕЛ НИЊО полека но сигурно ја загрева Европа а тоа се гледа по долгиот период на натпросечно високите температури...

ЗабаваПред 21 час

Дневен хороскоп (26.03) Вторник

Овен Поволен ден ако сте планирале ново патување. Можете да очекувате убав ден за работа. Тежок период на полето на...

МакедонијаПред 23 часа

Во недела започнува летното сметање на времето

Во недела, на 31-ви март, ќе започне летното сметање на времето со поместување на стрелките на часовните за еден час...

Во тренд