Следете не

Кичево

Грифон Кичево повикува на работна акција

Avatar

Објавено пред

на

Почитувани,
Здружението за развој и заштита на бездомни животни “Грифон Кичево” Ве ИЗВЕСТУВА и ПОКАНУВА на работната акција која ќе се одржи на ден 04.11.2018год. (Недела), а чија цел ќе биде градење на куќарки за кучиња.

Од наша страна е обезбеден материјал за изработка на куќарките, а од ваша страна е потребна само добра воља и желба за помош. Ве покануваме сите кои сте слободни и можете да помогнете во Недела во 11:00 часот да дојдете пред @NEST Pet Shop Hotel.

Бидејќи стационарот е во с.Бигор Доленци, ќе мора да се оди со кола. За тие што сакаат да помогнат а немаат сопствен превоз ќе се погрижиме да им обезбедиме.

Исто така, би сакале да Ве известиме дека потребни ќе ни бидат и стари ќебиња, перници, јоргани и стари неупотребливи алишта и секој кој што сака да донира истите ќе може да ги достави во NEST Pet Shop Hotel каде ќе имаме пункт, во истиот период во Недела 04.11.2018год.во период од 11:00 до 13:00 часот.
Однапред ви благодариме за сè
Со љубов, ГРИФОН ❤

Facebook

Последни објави

ХуморПред 35 минути

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

Временска прогнозаПред 6 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 13 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 14 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 18 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 19 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 20 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 22 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

НАЈЧИТАНИ