Следете не

Живот

Денешен Хороскоп | 03.02 Недела

Овен

Потрудете се денес да бидете доволно тактични и да не реагирате толку бурно.

Можно е да се менуваат вашите чувства кон партнерот. Размислувате за прекин на врската.

Ве мачи вкочанетост.

Бик

Не е поволен ден за важни одлуки. Ако планирате потпишување на некој договор, одложете го тоа.

Ви се допаѓа личност која не е доволно јасна дали има чувства кон вас.

Проблеми со холестеролот.

Близнаци

Можно е во текот на денот да имате компликации во работата. Не се разочарувајте.

Не можете да ги покажете своите вистински чувства. Блокирани сте.

Чувајте ги бубрезите.

Рак

Размислувате за промена на работата која ви носи повеќе загуби, одошто корист.

Сметате дека партнерот е тврдоглав и не е лесно да излезете на крај со него.

Јадете поредовно.

Лав

Немате доволно трпение и правите некои пренагли одлуки.

Потребно ви е повеќе разбирање од партнерот.

Не се форсирајте, одморајте денеска.

Девица

Ви се случуваат промени кои ве погодуваат. Можно е сериозно да размислувате за промена на работното место.

Може да сте збунети од однесувањето на саканата личност и не ви се допаѓа промената која ја гледате кај нив.

Ви годи физичка активност.

Вага

Важно е да бидете подготвени да прифатите дека морате да направите компромиси.

Потребно е повеќе да се потрудите околу саканата личност.

Добро се чувствувате денеска.

Шкорпија

Имате големи амбиции кои сакате да ги исполните. Можно е да немате многу време за тоа.

Саканата личност креира конфликти, а вие лесно паѓате во таквата замка.

Зајакнете го својот имунитет.

Стрелец

Понекогаш изгледа како да не сте доволно фокусирани на работата. Тоа шефовите ви го замеруваат.

Поволен ден за нова љубовни познанства. Можете да очекувате позитивна атмосфера.

Проблеми со стресот.

Јарец

Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе имате можност да ја зголемите својата заработувачка.

Отворено ги покажувате своите чувства и не ви е проблем да бидете искрени.

Одлично се чувствувате.

Водолија

Ве очекува поволен ден на работното место.

Многу сте емотивни и не ви е лесно да ги прифатите промените кои настапуваат во љубовта.

Колената ви се чувствителни.

Риби

Ве очекува поголем број на обврски кои ве мачат. Би ви годел одмор.

Имате одличен однос со саканата личност и задоволни сте со тоа како функционира вашата врска. Љубовта е вистинска и искрена.

Добро се чувствувате.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 13 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 17 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 19 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 2 дена

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close