Следете не

Забава

Редовен Хороскоп | 03.12 Понеделник

Овен

Загрозена е вашата стабилност на работното место. Не се чувствувате добро поради тоа.

Имате добар однос со саканата личност, задоволни сте со вашата врска. Ако сте слободни, засега нема поголеми промени.

Би ви годел повеќе сон.

Бик

Можно е да добиете понуда за дополнителна работа. Пред вас е поволна можност за зголемена заработувачка.

Добро се чувствувате покрај својот партнер кој ви нуди максимална љубов и поддршка.

Избегнувајте мрсна храна.

Близнаци

Ве очекува позитивен ден каде можете да остварите и голем напредок.

Уживате во убавите моменти со саканата личност.

Редовно јадете и водете сметка за квалитетот на храната.

Рак

Пред вас е ден кој носи нови компликации. Ве очекува фаза која ќе ви донесе стрес.

Важно е да ја задржите блискоста со саканата личност.

Пијте повеќе течности.

Лав

Можете да очекувате потврда за работата која сте ја планирале. Пред вас е позитивен ден.

Ве очекува нова комуникација со личност која досега не сте ја забележувале.

Внимавајте на инфекции и настинки.

Девица

Некои работи мораат да се сменат за да остварите напредок.

Можно е да планирате брак со личноста со која сте во врска. Имате потреба да ја официјализирате љубовта.

Посетете стоматолог.

Вага

Се надевате на убави вести на полето на работата. Пред вас е шанса за ново и подобро работно место.

Посветени сте на саканата личност и важно ви е да им покажете на другите дека вашата љубов е силна и стабилна.

Избегнувајте ги цигарите.

Шкорпија

Амбициозни сте и важно ви е да ги остварите своите цели. Овој период важни ви се финансиите.

Потребно е да сте малку поотворени во контактот со личноста која ви се допаѓа.

Хронични тегоби.

Стрелец

Поработете на своето трпение, бидејќи можете да си создадете проблеми.

Тврдоглави сте во љубовта, а тоа ви носи многу проблеми.

Добро се чувствувате.

Јарец

Денешниот ден ќе помине мирно и без премногу обврски. Можете да очекувате добра состојба.

Ви се јавува можност за обнова на комуникацијата со личност која не сте ја преболеле.

Крвниот притисок варира.

Водолија

Можно е да се јават поголеми проблеми и да ви биде потребна нечија помош да ги решите.

Се надевате да се смирите со личноста која ви значи, иако таа не покажува никакви знаци на заинтересираност.

Градниот кош е чувствителен.

Риби

Пред вас е ден во кој ќе се занимавате со организација на нови работи. Можете да очекувате дека ќе бидете доста зафатени.

Сонувате за можност со личност која ви се допаѓа, но не преземате никаква иницијатива.

Проблеми со стомакот.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 2 часа

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 7 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 13 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 17 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 21 час

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 21 час

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 22 часа

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 23 часа

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close