Следете не

Занимливости

Дневен Хороскоп | 06.11 Вторник

Објавено пред

на

Овен

Можно е во текот на денешниот ден да имате некои неповолни околности кои негативно ќе се одразат на вашата работа.

Потрудете се на саканата личност да и ги покажете искрено своите чувства.

Имате проблеми со варењето.

Бик

Лесно можете да дојдете до недоразбирања со колегите од кои сепак зависите кога станува збор за помош во однос на работата.

Имате интересни околности кои ви носат едно ново познанство.

Ве мачи кашлица.

Близнаци

Владее променлива состојба во вашето професионално окружување. Можно е да имате чувство дека стабилноста ви е загрозена на некој начин.

Ќе имате можност да остварите подобар однос со саканата личност, или симпатија.

Проверете ја штитната жлезда.

Рак

Немате доволно концентрација и не сте доволно подготвени да се посветите на работата.

Се јавува нова личност во вашиот живот, но вие не сте подготвени да го направите првиот чекор.

Одмарајте повеќе.

Лав

Се трудите да дојдете до нови подобри моменти на работа, но постојат околности кои не ви одат во прилог.

Ве очекува интересно познанство со личност која ќе стане многу значајна во вашиот живот.

Немате здравствени проблеми.

Девица

Мотивацијата ви е на ниско ниво и не се чувствувате дека сте подготвени да се посветите целосно на работата.

Имате чувство дека саканата личност сака промени и дека не е среќна покрај вас.

Зголемете го внесот на витамини.

Вага

Не се откажувајте од своите идеи и дајте се од себе за да ги остварите своите цели.

Не ви е лесно да се смирите со личноста која многу ви значи. Не бидете инаетливи.

Ви годи физичка активност.

Шкорпија

Со доволно креативност ќе најдете решение за проблемот кој ве мачи веќе подолго време на работа.

Во љубовта имате големи очекувања и не сте сигурни како да се поставите.

Не се форсирајте премногу.

Стрелец

Немате трпение и брзоплето се однесувате. Правите големи грешки.

Не сте заинтересирани за нова врска иако имате додворувач кој е прилично упорен.

Зголемете го внесот на магнезиум.

Јарец

Можно е неочекувано да ви дојде нова понуда за работа. Потребно е време да размислите за тоа.

Ве очекува поволен ден за однос со саканата личност. Ако сте имале несогласувања, ќе ги решите.

Поработете на концентрацијата.

Водолија

Можете да очекувате подобрување на финансиите. Пред вас е добар период.

Размислувате за конкретен чекор, промена и почеток на заеднички живот.

Имате многу енергија.

Риби

Имате доверба во своите соработници и подготвени сте да им препуштите голем дел од работата.

Ви доаѓа ново познанство кое ќе ви остави голем впечаток. Станува збор за личност со која веднаш ќе забележите фатална привлечност.

Се чувствувате одлично.

Занимливости

Предмалку „7-ца“ падна на тикет кој е уплатен во Кичево, среќниот добитник доби пола милион евра

Објавено пред

на

Вечерва падна рекордната седмица на лото од Државна Лотарија во Кичево, која изнесува неверојатни 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Според досегашните информации ливчето било уплатено во објект „Детелинка“ во Кичево со комбинација која гласи 2,10,11,12,24,36,37

Инаку иако не е потврдено дали среќниот добитник е жител на град Кичево, кичевчани од секогаш ги играат најдобрите игри на среќа, и се закитуваат со вредни награди, во 2019-та година најсреќен од Кичево беше Зоран Митаноски кој освои 200.000 евра, како и семејство лани од Кичево кои исто така од ова продажно место Детелинка изгребаа инстант лоз во играта „Доме, сладок доме“ и добија стан во Скопје со големина од 59 квадрати со гаража.

Кој и да е добитник, од нашиот портал упатуваме честитки!

Прочитај повеќе...

Занимливости

Дали сте знаеле зошто овие три намирници нема потреба да се мијат со вода?

Објавено пред

на

Сигурно не сте знаеле дека овие три намирници воопшто не треба да ги миете, а еве и поради што се тврди такво нешто:

1. Јајца

Лушпата од јајцето содржи посебен премаз со цел јајацето да го заштити од бактерии. Водата ја уништува оваа заштита па затоа не е добро да ги миете јајацата, а нема ни потреба.

2. Тестенини

Врвните готвачи велат дека миењето на тестенините би требало да биде прогласени за противзаконско бидејќи на тој начин се отстранува скробот кој подоцна е потребен за сосот одлично да се спои со тестенините. Варените тестенини можат да се стават под вода доколку се предвидени за салата или за вок.

3. Печурки

Печурките добро апсорбираат вода и затоа не е добра идејата да ги миете, илу уште полошо е да ги потопувате. Ако го правите тоа тие ја губат еластичноста и стануваат поподложни на расипување.

Земјата од печурките можете да ја отстраните со обична четкичка, или со кујнска хартија.

Извор: denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

(ВИДЕО) Што има во бесконечноста, ѕирнете со неверојатниот зум до месечината

Објавено пред

на

Може да се разговара на многу теми за NASA или SpaceX, а може и со твојот Nikon P900 или P1000, кој доаѓа со 24-2000 мм, односно 24-3000мм леќи што можат да извадат над 83x оптички зум да се забавуваш до месечината.

Еве како тоа би изгледало, иако верзиите P на Nikon се релативно стари, уште држат цени на пазарот и несомнено се во топ 5 зумови во светот.

Погледнете го неверојатното видео, наш македонски продукт:

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Свет2 часа

Сан Франциско им дозволува на полициските роботи да користат смртоносна сила

Одборот на супервизори во Сан Франциско гласаше да им се дозволи на полициските роботи да користат смртоносна сила во екстремни...

Магазин2 часа

Протекоа информации за MIUI 14 пред официјалното лансирање

Сите новости ги објави корисникот на Twitter @kacskrz, а MIUI 14 ни носи нова системска архитектура со претходно инсталирани апликации...

Магазин2 часа

Дали Apple ве лажеше за приватноста?

Со зголемената загриженост за приватноста на податоците, Apple прибегна кон паметен маркетинг и ТВ реклами за да ги увери корисниците...

Магазин2 часа

Twitter ја прекина политиката за дезинформации за корона

Долгогодишните напори на Twitter за борба против дезинформациите за коронавирусот завршуваат, барем засега. Twitter почна да се занимава со дезинформации...

Магазин2 часа

Еве Viber услуга што не ја користите и која може да ви заштеди пари

Rakuten Viber пред празниците им понуди на своите корисници нова услуга Viber Out Rakuten Viber, една од најголемите глобални комуникациски...

Магазин2 часа

Криминалците го користат популарниот предизвик TikTok за да го направат невидлив малициозен софтвер за крадење податоци

Злонамерниот софтвер го користи популарниот предизвик TikTok за ширење на малициозен софтвер за крадење податоци преку лажна апликација која досега...

Магазин2 часа

Лионел Меси стана лик во играта на Call of Duty, а на фановите едно им пречи (ВИДЕО)

Лионел Меси стана лик во видео игрите Call of Duty Modern Warfare II и Call of Duty: Warzone. Меси е...

На денешен ден6 часа

2 декември – На денешен ден

1254 – Сицилијанскиот крал Мафред ја поразил папската војска во битката кај Фоџа и го задржал своето кралство. 1547.- Починал...

Македонија8 часа

Со последното намалување на цените на нафтените деривати, дизелот и бензинот од денес се продаваат по иста цена за литар

Дизел горивото од денес се продава со намалена цена за два денари од литар, додека пак цената на бензините останува...

Временска прогноза13 часа

Целосна метео анализа за месец декември, ова се најновите вести

Според најновите анализи кои ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, месец декември оваа година ќе биде...

НАЈЧИТАНИ