Следете не

Забава

Денешен Хороскоп | Четврток 10.01

Овен

Имате зголемен прилив на пари, но и зголемени трошоци. Бидете внимателни.

Ве очекува интересно познанство со личност родена во знакот Девица.

Можни се тегоби врзани за грлото.

Бик

Ве очекува зголемена заработувачка. Ќе бидете задоволни со промените на работа.

Саканата личност ви пружа се што ви е потребно.

Склони сте кон дебелеење.

Близнаци

Ве очекува период во кој нема да биде лесно да донесете конечна одлука во однос на работата.

Се заљубувате во личност со која не комуницирате премногу. Платонската љубов не ви е својствена.

Можна е настинка.

Рак

Можете да очекувате дека ќе добиете нови и идеи и предлози кои можат да ви помогнат во работата.

Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странство или има поинакво потекло од вашето.

Склони сте кон депресија.

Лав

Пробајте да вложите повеќе енергија во работата, за да не дојде до проблеми.

Ве очекува интересно познанство. Ќе бидете задоволни со љубовните промени.

Здравјето е добро.

Девица

Постојано се појавуваат нови обврски за вас.

Пред вас е период во кој ќе бидете прилично дистанцирани во однос на саканата личност.

Внесувајте повеќе течности.

Вага

Можете да очекувате добар период кога станува збор за администрацијата.

Искрени сте кон саканата личност и немате што да криете. Ако не ви веруваат, тоа не е ваш проблем.

Би ви годела физичка активност.

Шкорпија

Пред вас е шанса да ја зголемите својата заработувачка.

Исполнети сте во љубовта. Задоволни сте со односот кој го имате со саканата личност.

Проблеми со крвотокот.

Стрелец

Можно е наскоро да морате да донесете нови одлуки кога станува збор за работата.

Пред вас е фаза во која ќе бидете сигурни како да се поставите во љубовта.

Кожата ви е чувствителна.

Јарец

Денеска ве очекуваат многу обврски, така што на крајот на денот ќе бидете многу исцрпени.

Пред вас е ново познанство со личност која би сакала да има нешто постабилно со вас.

Би ви годеле овошје и зеленчук.

Водолија

Склони сте кон нагли одлуки кога станува збор за работата, но сепак би било добро повторно да размислите.

Се чувствувате осамено во љубовта.

Склони сте кон негативни емоции.

Риби

Можете да очекувате дека ќе го остварите тоа што го сакате. Вашите планови конечно ќе се реализираат.

Ви се допаѓа личност која денес ќе покаже интерес кон вас. Наскоро ве очекува почеток на интересна врска.

Здравјето е добро.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 6 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 9 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 11 час

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close