Следете не

Живот

Редовен Хороскоп | 11.02 Понеделник

Овен

За вас доаѓа можност за напредок и подобра заработка.

Ако имате планови за брак, денеска е ден да ги разјасните сите детали околу тоа.

Без проблеми на полето на здравјето.

Бик

Имате среќа при остварување на професионални контакти. Една личност која ќе ја запознаете денеска може многу да ви помогне во иднина.

Ви се додворува личност за која не сте претерано заинтересирани. Повеќе би сакале да почекате подобра прилика.

Ви годат спортски активности.

Близнаци

Ве очекува подобрување на материјалната состојба. Ќе ги надминете сите грижи.

Во вас се буди интерес за личност која сте ја запознале преку пријател.

Избегнувајте го алкохолот.

Рак

Поволен ден за вашите идеи пред другите. Можете да очекувате позитивен исход на ситуацијата.

Вистински момент за почеток на врска која би можела да трае подолг рок, во иднина.

Без проблеми на полето на здравјето.

Лав

Лесно завршувате се што ќе испланирате. Можно е наскоро да почнете да го планирате и годишниот одмор.

Ве очекува познанство со личност која од самиот почеток ќе изрази интерес за вас.

Здравјето се подобрува.

Девица

Ви се исплати ризикот во кој влеговте. Денешниот ден е поволен кога станува збор за финансиите.

Ако сте слободни, пред вас е флерт со личност која не е слободна.

Ве очекува одлична состојба на полето на здравјето.

Вага 💗 E

Се јавува можност да ги покажете своите способности пред колегите и соработниците. Ќе ја добиете нивната поддршка.

Ќе се впуштите во страствена авантура со личност која не може да ви понуди повеќе од тоа.

Избегнувајте ги цигарите.

Шкорпија

Можете да очекувате ден во кој ќе се соочите со проблеми од страна на колегите. Покажете трпение.

Имате мали несогласувања со саканата личност, но постои можност тоа да го решите и да дојдете до компромис.

Постојано се прејадувате.

Стрелец

Пробувате да го поправите однос со надредените за да стекнат доверба во вас.

Можно е саканата личност да очекува повеќе да и се посветите. Од друга страна, потребен ви е мал простор за вас.

Полни сте со енергија.

Јарец

Ќе ви биде потребно повеќе време од очекуваното за да ги завршите сите обврски.

Уживате во вниманието кое го добивате од додворувачите, но и понатаму не сте подготвени да им дадете зелено светло.

Проблеми со шеќерот.

Водолија

Можете да очекувате дали  некои планови ќе се променат и дека нема да ги остварите сите планови.

Ако криете некои работи од саканата личност, ризикувате да направите голем проблем.

Внимавајте во сообраќајот.

Риби

Не сте подготвени за нови потфати кога станува збор за работата. Можно е да ви треба нов план.

Разочарани сте од саканата личност и размислувате за прекин на врската.

Зголемена телесна температура.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

БалканПред 53 минути

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 3 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 9 часа

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 20 часа

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 22 часа

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 22 часа

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 22 часа

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 23 часа

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 1 ден

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

МакедонијаПред 1 ден

Мотор со малолетници од Битола се заби во автомобил, итно се пренесени во болница!

Вчера во 16.25 часот на крстосница од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола се случила сообраќајна незгода...

НАЈЧИТАНИ

Close