Забава Хороскоп

Дневен Хороскоп ( Недела 12.08 )

Овен

Работа – Ги повторувате старите грешки и немате мера во тоа. Имате шанса да се извлечете, но треба да почнете да размислувате рационално.       

Љубов –Покажувате силна емоција за тоа што ви се нуди како предизвик на денот. Една Девица ве интересира  многу.

Здравје – Напнатоста уште трае.

Бик

Работа – Правите работи кои се својствени само за вас, бидејќи во себе сте хедонисти и пред се сакате да уживате.

Љубов – Не сакате да го менувате амбиентот во кој се наоѓате моментално. Денеска ви е потребна самотијата.         

Здравје –Намалете го шеќерот.                

Близнаци

Работа –  Не обрнувате внимание на трошоците кои ви се собираат веќе некое време. Пробајте да ги решите во наредниот период.  

Љубов –Ќе се појави личност од минатото, а вие покажувате голема нервоза во однос на тоа.

Здравје – Издржливи сте.        

Рак

Работа – Немате време да се опуштите и правите некои работи без причина. Имајте на ум дека работите треба да се решат на мирен начин, без конфликти.           

Љубов – Не покажувате емоции кон партнерот. Сакате подобра ситуација, но треба да сте искрени.            

Здравје – Бидете активни.        

Лав

Работа – Правевте некои пропусти некое време, но не ги признавате и за тоа ги обвинувате другите. Моментално се опуштате пред да донесете одлука.   

Љубов – Една личност родена во знакот Риби ви претставува голем предизвик. Имајте на ум дека потребно е да бидете искрени во однос на вашите чувства.    

Здравје – Зголемен крвен притисок.    

Девица

Работа  – Работата бара поголема ангажираност од вас. Мора да бидете флексбилни и фокусирани на деталите.   

Љубов –Сменете ја ситуацијата. Сакате да флертувате.  

Здравје – Солидно.                  

Вага

Работа – Не пробувајте да ги решите проблемите со колега со кој долго бевте во конфликт.   

Љубов – Ги повторувате грешките од порано и не сакате ништо сериозно додека не се отворат нови можности. Сметате дека заслужувате подобро.    

Здравје – Главоболка.            

Шкорпија

Работа – Доколку сте мислиле дека проблемите можете да ги решите подоцна, не заборавајте дека тоа секогаш ви создава стрес.             

Љубов – Се однесувате во согласност со своите чувства и во тоа имате поддршка од партнерот. Имате мали изливи на љубомора.  

Здравје  – Во форма сте.         

Стрелец                 

Работа – Се надевате на работа во странство и тоа ви дава ентузијазам. Поддршката  многу ви значи.     

Љубов – Не се конфронтирајте со личноста која ја сакате. Денеска нема потреба за тоа.                 

Здравје – Најдете начин да се опуштите.              

Јарец

Работа  –  Полето на кариера ви е солидно нагласено и ви носи голем успех.

Љубов –  Не се откажувајте од една Девица. Можни се непријатни ситуации.

Здравје – Вежбајте.            

Водолија

Работа   – Посветени сте на работата. Бидете отворени за повеќе.       

Љубов –  Ако сте сами, не се откажувајте од една Шкорпија.        

Здравје – Покачен холестерол.         

Риби

Работа – Важно е да внесете одредени промени во однос на работата. Не се жртвувајте премногу.        

Љубов – Немавте намера да го повредите партнерот, но работите се искомплицираа. Бидете поупорни за да докажете дека сте згрешиле.             

Здравје – Покачен холестерол.