Следете не

Живот

Дневен Хороскоп за вас | 13.02 Среда

Овен

Не е претерано поволен за вашето поле на работата. Потрудете се да на почнувате важни проекти денеска.

Можно е да доаѓа до мали проблеми во комуникацијата со личноста која сакате да ја освоите.

Внимавајте на штитната жлезда.

Бик

Ако можете, потрудете се да склопите партнерство со личноста која е родена во воден знак.

Посветени сте на својот партнер и уживате во љубовта. Денеска е одличен ден.

Можни се проблеми со видот. Проверете ја диоптријата.

Близнаци

Ако планирате патување, пред вас се позитивни околности. Сите работи ќе бидат подобри одошто очекувате.

Ситуацијата на полето на љубовта е хаотична. Можно е да ви се допаѓа личност за која не сте сигурни дали сакате да се впуштите во нешто повеќе.

Избегнувајте ги пороците.

Рак

Не очекувајте промени денеска. Работите ќе бидат бавни.

Можно е личноста на која и се додворувате да се предомислува во однос на вас.

Можни се проблеми со грчевите и мускулите.

Лав

Позитивниот став кој го заземате може да ви донесе многу добри резултати.

Имате впечаток дека саканата личност е неискрена. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите кои се јавуваат.

Вознемирени сте.

Девица

Пред вас е поволен ден за почнување нови проекти и промени.

Решавате да ставите крај на врската во која не сте среќни. Сакате да продолжите понатаму и да ја најдете љубовта на својот живот.

Проблеми со бубрезите.

Вага

Подгтовете се за некои отежнувања на полето на работата. Доста работи нема да бидат како што очекувате.

Можно е да немате доволно време да се посветите на својот партнер.

Пад на имунитетот.

Шкорпија

Очекувајте ден во кој ќе дојде до помали препреки и отежнувања на полето на работата. Не оди се така одлично.

Подгответе се за важен разговор со партнерот. Од тоа зависи вашата иднина.

Проблеми со видот.

Стрелец

Ве очекува мала загуба односно штета. Потрудете се ја го осигурате тоа што го имате.

Ако сте во врска или брак, ве очекуваат мали проблеми во текот на денешниот ден.

Болки во стомакот.

Јарец

Не е претерано поволен ден за нови договори. Потрудете се да ги одложите.

Пред вас е убава авантура.

Чувствителни бели дробови.

Водолија

Потребно ви е време да донесете исправна одлука на полето на работата. Сега не е момент за импулсивност.

Можно е саканата личност да ви замерува поради тоа што често сте зафатени.

Внимавајте на штитната жлезда.

Риби

Можно е да нема да добиете тоа што го очекувате на полето на работата.

Упорни сте во својата намера да ја освоите личноста која ви се допаѓа. Можеби ќе очекувате позитивни промени.

Можна е омалаксаност.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 8 часа

Дневен Хороскоп (25 Јуни) Вторник

ОВЕН Иако вашите очекувања не се преголеми, денес е неповолен ден за вас, па тешко дека ќе успеете да остварите...

КичевоПред 9 часа

Св.Пречиста Богородица: Косење на ливади оваа сабота и недела, обезбеден превоз за сите што ќе пружат помош

Почитувани пријатели Ве известуваме дека на ден 29.06 сабота и 30.06 недела се започнува со косење на Манастирските ливади од...

КичевоПред 15 часа

Прскање против комарци во наредните два дена во Општина Кичево

Во наредните два дена на територија на Општина Кичево ќе се спроведе превентивна систематска дезинсекција. Оваа операција ќе се изведува...

Мобилни уредиПред 18 часа

Note 10 PRO се очекува да биде телефон на годината!

Протекоа фотографии за изгледот на долгоочекуваниот премиум телефон од Samsung. Note серијата секогаш била најдоброто од корејскиот производител, а оваа година се...

ЗабаваПред 18 часа

Еве како само 2 намирници ќе ви помогнат да ги „светнете“ садовите! (ВИДЕО)

Не ви требаат скапи хемикалии за да ги исчистите бакарните садови. Тоа можете да го направите со само две намирници...

ЗабаваПред 19 часа

Ова се 10-те најнеобични парови и дефинитивно нема да ви е јасно како успеале да се спојат! (ВИДЕО)

Видео компилација од најнеобични парови кои дефинитивно нема да ви разјаснат како се „фатиле“ 🙂

ЖивотПред 19 часа

Нема да ви се допадне: Погледнете што му прават цигарите на вашето лице (ВИДЕО)

Време е да кажете НЕ на цигарите, а причините се добро познати…

ЗабаваПред 19 часа

Лесно се открива спонзоруша: Го одби без размислување, но кога му испаднаа парите од џеб сакаше се да му даде

Брутално спуштена спонзоруша во моментот кога проба да влезе во неговиот Мерцедес…

МакедонијаПред 19 часа

Од ноќеска поскапуваат нафтените деривати, ова е новата цена

Бензините и дизелот од полноќ ќе бидат за половина денар поскапи, реши на денешната седница Регулаторната комисија за енергетика. Според...

ХуморПред 20 часа

Провокативна русокоса на минувачите им викаше да ја допрат за задник другарката, но ..? (ВИДЕО)

Дефинитивно ни на крај памет маживе ова не го очекуваа… 😀

НАЈЧИТАНИ