Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 13.03 Среда

Овен

Ќе бидете под стрес и некои ситуации нема да можете да ги решите така лесно.

Имате мали проблеми во љубовта. Ако сте слободни, не очекувајте почеток на љубовна врска.

Чувајте го здравјето.

Бик

Ќе остварите успех кој одамна го планирате. Денот е поволен за работни потфати.

Односот со партнерот е променлив, многу работи не се онакви како што посакувате.

Ве мачи замор.

Близнаци

Ако се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате поволен ден кој ви носи подобрување на финансиите.

Доаѓа до заладување во љубовта. Денеска не е претерано поволен ден за љубов.

Проблеми со варењето.

Рак

Посветете се малку на своите планови и амбиции. Не е важно што другите мислат за вас.

Уживајте во позитивната атмосфера во љубовта.

Можни се респираторни инфекции.

Лав

Ве очекуваат убави вести. Денот е поволен за работа.

Не ви е лесно да покажете дека сте заинтересирани за личност со која работите.

Внимавајте што јадете.

Девица

Препорака е денеска да не се изложувате на ризични ситуации кога станува збор за работата.

Ако сте во брак, саканата личност може да се заинтересира за некој друг.

Избегнувајте напрегање.

Вага

Генерално овој ден не е поволен за работа. Држете се до обврските кои морате да ги завршите.

Не сте подготвени за нова врска. Потребно ви е време да го надминете минатото.

Несоница.

Шкорпија

Потрудете се да покажете посветеност на работата ако сакате да дојдете до напредок.

Денешниот ден може да ви донесе нова врска. Едно познанство носи силни чувства за вас.

Имате воспаление на мускулите.

Стрелец

Ве очекува поволен ден за работа, особено ако се занимавате со некакви формалности или судски процеси.

Се чувствувате убаво покрај партнерот. Ако сте слободни, денот е поволен за нова љубовна врска.

Немате проблем со здравјето.

Јарец

Ве очекува подобрување на полето на финансии. Ќе бидете задоволни.

Би можеле да ви се случат бурни љубовни промени. Пред вас се ситуации кои не сте ги очекувале досега.

Внимавајте на апетитот.

Водолија

Ви доаѓа поддршка од соработник кој ве цени и почитува.

Заљубени сте и предадени на позитивните емоции. Убаво се чувствувате.

Главоболка.

Риби

Пред вас е одличен период за работа. Ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубовта цвета за вас.

Би ви годело повеќе да спиете.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 2 часа

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 7 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 13 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 17 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 21 час

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 22 часа

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 22 часа

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 23 часа

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close