Следете не

Забава

Хороскоп за денес (14.04) Недела

Овен

Можете да очекувате успех во врска со работата која сте ја планирале. Пред вас е поволен ден на ова поле.

Немате никакви дилеми и знаете што сакате на полето на љубовта. Пред вас е поволен ден да разрешите некои работи.

Внимавајте на чувствителната бешика.

 

Бик

Можете да очекувате дека ќе успеете да остварите успех кој го очекувате долго време.

Ако ви се допаѓа една Шкорпија, треба да знаете дека тоа е фатална комбинација.

Можни се проблеми со синусите.

 

Близнаци

Ве очекува подобрување на заработувачката. Ве очекуваат убави моменти на ова поле.

Убав ден за љубов. Конечно наоѓате време за личноста која ја сакате.

Склони сте кон дебелење.

 

Рак

Претерувате со очекувањата на полето на работата. Неопходно е пореално да ги согледате работите.

Ве очекува поволна средба со личноста која ви значи.

Проблеми со крвниот притисок.

 

Лав

Пред вас е пволен ден да решите некои проблеми во однос на работата.

Ве очекува интересна комуникација со партнерот.

Постојано сте поспани.

 

Девица

Ве очекува интересна соработка со колегите. Можете да се надевате дека ќе постигнете добар успех.

Добивате многу љубов од партнерот и уживате кога сте заедно. Пред вас е поволен ден за ова поле.

Здравјето е добро.

 

Вага

Ве очекува убав договор со надредените.

Правите планови за заеднички живот со партнерот. Среќни сте поради тоа што ве очекува.

Внимавајте на забите.

 

Шкорпија

Ве следи среќа на полето на работата. Лесно ги исполнувате сите цели.

Имате можност да избирате меѓу повеќе додворувачи.

Проблеми со циркулацијата.

 

Стрелец

Ве очекува поволна фаза за работа. Судбината е на ваша страна.

Во бракот постојат проблеми меѓу вас и партнерот кои ги буткате под тепих.

Проблеми со грлото.

 

Јарец

Ве очекува можност да почнете нова работа која би можела да ви донесе добра заработувачка во иднина.

Врската ви оди во одлична насока. Задоволни сте.

Проблеми со вените.

 

Водолија

Пробувате да остварите промени на полето на работата, но не ви оди лесно.

Ве очекува важен разговор со саканата личност.

Исцрпени сте.

 

Риби

Можете да се потпрете на помошта и поддршката од колегите. Поволен ден за работа.

Ако сте слободни, пред вас е ново познанство кое постепено ќе доведе до нова врска.

Проблеми со циркулација.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 6 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 8 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 15 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 15 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 15 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 16 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 18 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ