Следете не

Занимливости

Денешен Хороскоп | 15.02 (Петок)

Објавено пред

на

Овен

На работа сте под голем притисок и можно е секој ден да размислувате за отказ.

Очекувате поддршка од саканата личност. Сепак, од нивна страна нема слух за вашите барања.

Болки во зглобовите.

Бик

Не сте доволно сконцентрирани на работата и лесно правите грешки.

Можно е да не сте заинтересирани за нови познанства. Пред другите делувате студено и дистанцирано.

Промени во расположението.

Близнаци

Посветени сте на работата и можете да очекувате дека во текот на денешниот ден ќе остварите добри резултати.

Имате можност да ја обновите комуникацијата со личност од минатото. Стара љубов се  враќа во вашиот живот и среќни сте поради тоа.

Проблеми со забите.  

Рак

Не дозволувајте некој друг да одлучува наместо вас. Важно е самите да се борите за себе.

Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте. Ако сте слободни, денешниот ден е сосема поволен за почеток на нова врска.

Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

Лав

Пред вас се мали компликации на полето на работата. Можно е некои проблеми да доаѓаат сосема неочекувано.

Осамени сте и не ви е тешко да склопите нови познанства. Не сте толку сигурни во себе.

Ве мачи главоболка.

Девица

Загрижени сте поради работата. Не сте сигурни во која насока оди вашата ситуација.

Ако ви се допаѓа личност родена во огнен знак, можно е да имате мали проблеми.

Нагласена несоница.

Вага

Не очекувајте големи промени на работа. Посветете се на секојдневните обврски.

Ви се допаѓа личност која има опуштен и пријателски однос. Наскоро ќе и ги покажете своите чувства.

Би ви годела масажа.

Шкорпија

Ве очекува прилично опуштен ден кога се во прашање обврските. Можно е да не сте премногу оптоварени денеска.

Сакате да и удоволите на саканата личност. Ве очекува убав ден за љубов и романтика.

Внимавајте на кичмата.  

Стрелец

Немојте да се занимавате со претерано ризични работи за да не направите голема штета.

Уживате во една авантура и сега сте подготвено да ставите точка на таквиот однос.

Внимавајте на холестеролот.

Јарец

Ве очекуваат мали тешкотии на полето на работата. Работите не одат онака како што очекувавте.

Ако имате проблем во комуникацијата со саканата личност, ќе успеете да ги решите во текот на денешниот ден.

Внимавајте на бубрезите.

Водолија

Не е поволен ден за склучување нови договори. Најдобро би било да не се впуштате во големи планови.

Делува дека партнерот е дистанциран од вас. Имате впечаток дека нешто не е во ред.

Уринарниот тракт ви е чувствителен.

Риби

Ве очекуваат многу обврски кои ви создаваат притисок и нервоза. Добро би било да се организирате добро.

Настапува малку потежок период за љубов. Имате многу дилеми и размислувате премногу.

Пад на имунитетот.

Занимливости

Само 1% од луѓето овде гледаат слон: на интернет кружи слика која вознемири многумина, обидете се да го пронајдете (ФОТО)

Објавено пред

на

Го најдовте ли слонот? Откако ќе го завртите екранот, ќе забележите дека двете дрвја од двете страни на ловецот ги формираат нозете на слонот додека дрвото од спротивната страна на сликата е стеблото на слонот.

Прочитај повеќе...

Занимливости

Неколку трикови успешно покажани за откажување на пушењето цигари

Објавено пред

на

Борбата со откажувањето од цигарите, денеска е една од најприсутните во полето на здравјето. За да им излезат во пресрет на пушачите кои сакаат да престанат, различни производители нудат фластери, електронски цигари, лекови, мастики. Но, на крајот повторно сè останува на вас.

Доктор Арун Кумар долги години им помага на пушачите да се откажат од цигарите. Тој вели дека прво мора да утврдите каков пушач сте, односно во кои ситуации посегнувате по цигарите. Ако утврдите зошто, односно ја процените причината, ќе најдете и начин како да престанете.

Праксата на Кумар покажа дека физичката активност ја намалува потребата за никотин. Тоа не значи да трчате маратон, но обична прошетка може многу да ви помогне. Главно треба да знаете дека пушењето е анти-стрес навика. Ги смирува луѓето. Затоа и треба да најдете помалку штетна алтернатива за да се ослободите од стресот, како што е медитирање, јога и масажа.

Еве кои трикови можете да ги искористите во битката со цигарите:

– Џвакајте цимет. Ја убива желбата за никотин.

– Солената храна ја убива желбата за цигара. Ако немате чипс при рака, ставете малку сол на врвот на јазикот.

– Кога ќе добиете желба за цигара јадете ореви, лешници, бадеми или суво овошје.

– Секогаш имајте мастики во себе.

– Ако пред да запалите цигара испиете малку млеко или изедете целер или морков, нема да уживате во цигарата затоа што ќе имате горчлив вкус во устата.

– Витаминот Ц ви е најголемиот сојузник во битката со цигарите. Затоа консумирајте лимони, портокали, црвена пиперка.

/denar

Прочитај повеќе...

Занимливости

Напишете „The Last Of Us“ во пребарување на Google за изненадување

Објавено пред

на

Некој во Google е голем обожавател на The Last of Us – „Пребарување на Google“ сега има кул мало изненадување што ја слави реномираната сериска адаптација на франшизата на видео игрите на HBO.

Печурките се насекаде

За да го проверите, отворете Google, напишете „The Last Of Us“ и почекајте само половина секунда црвената печурка да се појави на дното на страницата со резултати од пребарувањето. Кликнете на неа и видете што ќе се случи.

Колку повеќе кликнувате на печурката, толку повеќе вашиот екран се полни со разни печурки, но за среќа, со едноставно кликнување на црвеното копче „X“ на дното, можете да исчистите се што се појавило на вашиот монитор.

Ова не е прв пат, а се надеваме не последен пат, да наидеме на вакви изненадувања преку пребарување на Google.

Извор: Mashable

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Хороскоп5 часа

Хороскоп за четврток (9 февруари)

ОВЕН Денес не смеете да бидете расеани. И вашето внимание ќе биде одвлечено и може да пропуштите посериозни работи. Бидете...

Автомобили7 часа

Покачена добивка за Фолксваген во изминатата 2022 година

Германскиот производител на автомобили Фолксваген успеа да го зголеми оперативниот профит во 2022 година и покрај војната во Украина и...

Видео14 часа

Кој подобро ја слуша мама? Тиктокерка сними како им дава наредби на синот и кучето, видеото стана хит

Корисничка на TikTok им покажа на следбениците како си игра со својот син и кучето давајќи им команди да го...

Свет14 часа

(ВИДЕО) Сириско момче истакна видео до под урнатините, „незнам дали ќе преживеам или умрам“, страшни снимки од земјотресот во Турција и Сирија

Ужасно видео на сириско момче кое се сними под урнатини од катастрофалниот земјотрес стана вирално на социјалните мрежи. Во него...

На денешен ден22 часа

8 февруари – На денешен ден

1560.- Турските галии ја пуштиле во бегство шпанската флота под команда на војводата Медина во битката во Средоземното Море во...

Хороскоп1 ден

Хороскоп за среда (8 февруари)

ОВЕН Започнете го денот со утринска гимнастика. Станете малку порано, вежбајте, но не го заборавајте и појадокот. Така ќе имате...

Свет1 ден

Бројот на жртви не запира, денеска надмина 6,200 луѓе, додека спасувачите и покрај лошите временски услови се обидуваат да извадат живи луѓе..

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија денеска надмина 6.200 луѓе и се очекува тој да продолжи да...

Магазин2 дена

Дали ќе плаќаме за верификација на сметката и за Instagram и за Facebook?

Се чини дека Мета подготвува опција да им понуди на корисниците можност да платат за верификација на сметката на Instagram...

Свет2 дена

SpaceX ќе се обиде да го лансира Starship во март

Компанијата за прв пат ја поднесе документацијата за летот на Starship во 2021 година. SpaceX треба да добие одобрение од...

Магазин2 дена

Продажбата на конзолата PS5 надмина 32 милиони единици

До 31 декември 2022 година, Sony продаде вкупно 32,1 милиони конзоли за PlayStation 5. Само во последниот квартал од минатата...

НАЈЧИТАНИ