Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 15.03 Петок

Овен

Околностите на работа можат да ви донесат големо незадоволство. Не се нервирајте, тоа е само фаза.

Наскоро на саканата личност ќе и покажете дека сте подготвени за заеднички живот.

Ќе ви годи некаков вид на рекреација.

Бик

Искористете ги важните информации кои доаѓаат до вас во текот на денешниот ден. Важно е да се поставите на вистински начин.

Ве очекува средба со личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска.

Одлично сте расположени.

Близнаци

Дајте си можност да се одморите и опуштите. Немојте да се оптоварувате со обврски кои можат да почекаат.

Наоѓате љубов покрај саканата личност и среќни сте. Ве очекува убав љубовен ден.

Внимавајте на своето срце.

Рак

Конечно можете да ставите точка на работите кои подолго време претставуваат некаква кочница.

Отворено покажете го својот интерес кон симпатијата. Можете да очекувате емоциите да ви бидат возвратени.

Одлично се чувствувате.

Лав

Ќе бидете задоволни со состојбата која ве очекува на работа. Сите работи се онакви какви што сакате да бидат. Добар ден е пред вас.

Подготвени сте за нови љубовни ситуации. Ви досадува да бидете сами.

Можни се мали проблеми со забите.

Девица

Нема причина да ги преувеличувате проблемите на полето на работата. Посветете се на нивно конкретно решавање.

Склони сте кон конфликти со личноста која ви значи. Некогаш сте премногу горди.

Низок притисок.

Вага

Пред вас е поволен ден во кој не би требало да имате никакви проблеми.

Саканата личност ќе ви покаже колку може да биде романтична.

Главоболка во вториот дел од денот.

Шкорпија

Ве очекува поволна фаза на полето на работата. Ќе успеете да ги решите сите проблеми кои ве оптоваруваат.

Можно е да се изненадите од околностите на полето на љубовта.

Би ви годела релаксација.

Стрелец

Можно е да постојат одредени проблеми во работното окружување за кои не сте биле свесни досега.

Лесно би можело да дојде до прекин на љубовниот однос.

Проблеми со стомакот.

Јарец

Избегнувајте големи промени на полето на работата. Не дозволувајте да правите грешки.

Ве очекува познанство со личност која ќе сака сериозна врска со вас.

Проблеми со дишењето.

Водолија

Неповолна ситуација на полето на финансии. Поработете на својот став кон работата.

Сакате да се смирите со личност од минатото.

Проблеми со штитната жлезда.

Риби

Избегнувајте претерано напрегање на полето на работата. Денешниот ден е тежок и конфузен.

Можно е да бидат кажани тешки зборови меѓу вас и саканата личност. Не е лесно да продолжите понатаму.

Посетете лекар.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 2 часа

Глупави нешта (part II) – ВИДЕО

ЗабаваПред 7 часа

Трите најпаметни хороскопски знаци: Еден е толку интелигентен што нема шанси да го измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите...

Временска прогнозаПред 12 часа

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

Месец мај оваа година треба да биде малку потопол за разлика од изминатата година што значи дека може да очекуваме...

КичевоПред 17 часа

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

Им се соопштува на сите православни христијани дека 110 повод славењето на големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН црквата Свети Апостоли ПЕТАР...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

Овен Ако имате желба да ја смените работата, денеска ќе добиете можност за тоа. Бидете храбри и прифатете го предизвикот....

СветПред 21 час

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

На железничките станици во Кина, слично како на аеродромите, патните торби од патниците се проверуваат со рендген снимка. Токму оваа...

ЗабаваПред 21 час

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

Кој би очекувал ваква сцена на еден изнемоштен дедо, гледајте до крај! . Geplaatst door Imam Lud Da Sam Papir...

ЗабаваПред 21 час

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

Говорот на српскиот ракометен тренер Бошко Јоловиќ на полувремето од натпреварот на младинците во Саудиска Арабија стана вирален хит на...

ЗдравјеПред 23 часа

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

Ако одлучите да престанете да пиете кафе тоа може да доведе до сериозни промени во вашето тело. Еве како вашето...

ЗабаваПред 2 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

Овен Не сте задоволни со моменталната работа, но не сакате да се откажете од сигурноста која ја имате. Добро би...

Популарни

Close