Следете не

Забава

Редовен Хороскоп за денес (16.10 Вторник)

Avatar

Објавено пред

на

Овен

Денес до израз ќе дојде вашата снаодливост во кризни ситуации. Уште еднаш ќе ги докажете своите работни способности.

Се чувствувате добро покрај саканата личност која се труди максимално да ви угоди.

Здравјето ви е одлично и немате проблеми.

Бик

Денеска ќе имате голема потреба да го промените своето работно окружување и да напредувате.

Потполно сте посветени на саканата личност.

Мали проблеми со видот.

Близнаци

Денешниот ден ви носи поголема нервоза на полето на работата. Можно е да размислувате за промена на работното место.

Љубовната ситуација не е идеална. Постојат 2 личности на кои често мислите.

Покачен притисок.

Рак

Немате голема мотивација за работа денес. Се чувствувате уморно.

На саканата личност и покажувате дека сте подготвени да разговарате за проблемите кои ве мачат.

Синусите ви се чувствителни.

Лав

Загрижени сте за своите финансии и имате потреба да најдете дополнителен начин на заработка.

Се чувствувате осамено и сонувате за нова љубов.

Проверете ја штитната жлезда.

Девица

Не е поволен ден за работа. Завршете ги само основните обврски.

Во љубовта, склони сте да правите поголеми проблеми отколку што е потребно. Престанете со критиките.

Ви се препорачува повеќе сон.

Вага

Можно е да сте малку напнати и нетрпеливи кон колегите. Тоа е така бидејќи чекате важни вести.

Поволен ден за љубов, ново познанство е на прагот.

Имате проблеми со несоница.

Шкорпија

Имате впечаток дека жртвувате повеќе од другите за успехот.

Ве очекува интересна средба со личност која покажува интерес за вас.

Напнати сте.

Стрелец

Посветени сте максимално на работата и подготвени на успех.

Емоциите ви се заладуваат и се дистанцирате од личноста која ви значи.

Здравјето е добро.

Јарец

На полето на работа, ве очекуваат убави вести.

Имате некои дилеми кога станува збор за емоциите. Постојат две личности кои ви го окупираат вниманието.

Можни се мали проблеми со циркулацијата.

Водолија

Немате ниту една препрека на патот до успехот.

Имате одличен однос со саканата личност. Задржете го тоа.

Здравјето е добро.

Риби

Ќе успеете да склучите добра соработка со странсртво.

Саканата личност ви е максимално посветена.

Мали проблеми со хормоните.

Забава

Ќе освои ли милион нашиот Кичевчанец моментално на “Се или нешто” ?

Avatar

Објавено пред

на

Моментално на ТВ Сител премиерно ја проследуваме реномираната “Се или Нешто” каде кичевчанецот Васе ќе се бори да го освои милионот..

Да го проследиме! 🙂

Прочитај повеќе...

Забава

Нумерологија: Претставниците на овие 3 броја се посебно добри љубовници!

Avatar

Објавено пред

на

Кога нумерологијата ќе се замеша во креветот и интимата, резултатите се прилично интересни.

Одговорот на прашањето дали сте добри љубовници и колку партнерот е задоволен од вас, можете да го откриете многу брзо и едноставно.

Потребно е само да го пресметате личниот број според датумот на раѓање.

Собирајте ги сите цифри од денот, месецот и годината на раѓање додека не добиете едноцифрен број.

На пример: 12.03.1991 = 1 + 2 + 3 + 1 + 9 + 9 + 1 = 26 = 2 + 6 = 8

Ако бројот е 3, 5 или 8, тогаш вие имате посебно изразен сексуален апетит и нема човек кој не би сакал да е со вас.

Број 3

Овие личности се благословени со изразена сексуална енергија која ја искажуваат на различни начини. Обожаваат да фантазираат и прилично се слободни кога се работи за водење љубов.

Заради изразеното либидо често менуваат партнери и дозволуваат сексуалната енергија да го преземе кормилото над нивниот живот.

По природа се оптимисти, друштвени и полни со енергија. Знаат да уживаат, имаат добра смисла за хумор и лесно склопуваат нови пријателства.


Број 5

Страствени се и во константна потрага по љубов, па го привлекуваат спротивниот пол каде и да се појават.

Имаат постојана потреба од експерименти, па така често пати одат во крајности. Сексот за нив има моќна и силна улога во животот и често е на самиот врв на листата со приоритети.

Со текот на годините сексуалниот апетит расте, па во доцните 30-ти ќе го доживеат врвот.

Сакаат да флертуваат со сите и секогаш и обично се грижат за својот физички изглед.


Број 8

Заради преголемата потреба за секс, овие личности многу пати се наоѓаат во центарот на скандалите. Лесно започнуваат да изневеруваат, но само заради либидото над кое немаат контрола.

Имаат проблем да остварат емотивна блискост заради преголемата оптовареност со страстите.

Ако не водат љубов доволно често стануваат фрустрирани, па дури и агресивни.

Познати се како амбициозни личности кои се подготвени да го прегазат моралот, само за да дојдат до својата цел.

Прочитај повеќе...

Забава

Дали некогаш сте се запрашале зошто речиси сите авиони се бели?

Avatar

Објавено пред

на

Дали некогаш сте се запрашале зошто повеќето авиони, освен оние приватните, се бели? Ова се пет едноставни причини зошто е тоа така.

  1. Белата боја е посоодветна за откривање на пукнатини, протекување на маслото и други проблеми и обезбедување на побрзо отстранување на грешките.
  2. Белата боја најдобро ја рефлектира светлината и топлината, па затоа е најдобра да се спречи прекумерно загревање на металот.
  3. Во случај на судир или турбулентно време, белата боја е најзабележлива и неможе да избледи.
  4. Фарбањето на авионот е долга и тешка работа, додека фарбањето во бело е поекономично.
  5. Компаниите едноставно не купуваат авиони кои не се бели, па така производството на авиони во други бои е сведено на минимум.
Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 22 минути

Во Кичево блесна нова клучара застапена со најсовремени машини за секаков вид на клучеви

Веќе 3 месеци откако е на Кичевскиот пазар, со „Клучар Даниел“ – вашиот специјалист за клучеви и брави се е...

ВидеоПред 4 часа

(ВИДЕО) VR наочари не се за стари, дедово скијаше, наиде дрво и се џидна

Без коментар, …. 😀

МагазинПред 5 часа

Што е поздраво: Оброк со кафеав или бел ориз?

Малкумина го имаат разграничено консумирањето на овие две состојки. Јадат како кафеав, така и бел ориз. Повеќето луѓе не гледаат...

СпортПред 5 часа

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио...

СпортПред 5 часа

МЗТ Скопје казнет со 15.000 евра и еден меч без публика

Дисциплинската комисија на АБА 2 лигата му изрече парична казна во висина од 15.001 евро на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ...

МакедонијаПред 8 часа

Да ја следиме хуманоста на дуото „ДНК“, Панчо и Андреј го посетија семејство на баба Ангела и Јордан

Кога ќе наттежне тажна приказна на некое македонско семејство момчињата од дуото „ДНК“ речиси за неполни 24 часа се на...

Временска прогнозаПред 9 часа

Времето денес: Суво и ладно со мала умерена облачност

И денес ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец....

Живот и стилПред 13 часа

Оваа храна ќе ви помогне доколку имате „несоница“

Никако не можете да заспиете? Размислете што јадете пред спиење и место големо парче пица, изедете некоја од следниве намирници....

ХороскопПред 16 часа

Хороскоп за денес (22.1) среда

ОВЕН Прифатете го фактот дека денес едноставно не е ваш ден. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се...

МакедонијаПред 18 часа

Марија е исчезната цели три дена: Семејството очајно моли за помош

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години. Кога била видена последен пат облечена била во...

НАЈЧИТАНИ