Забава Хороскоп

Дневен Хороскоп | 17.08 | Петок

Овен
Внимателно анализирајте нечие предупредување,без оглед н големата упорност не можете да ги наметнете своите практични решенија. Подобро е да останете во нечија сенка,отколку да започнете работа за која немате доволно интереси или поддршка од мнозинството.
Заобиколувате различни „љубовни двосмислености” или лице со сомнителна репутација, а на крај не го постигнувате саканиот ефект.
Добро се чувствувате.

Бик
Некој ги поддржува вашите идеи, но не претставува гаранција за деловно-финансиски успех. Треба да ги исполнувате сите услови. Објаснувате работи кои вашата околина добро ги познава, но не се осмелува да ги прифати.
Доколку ви е важно да го израдувате саканото лице, осмислите начин на кој можете да предизвикате возбуда и позитивна реакција.
Проблеми со грлото.

Близнаци
Постојат ситуации кои ги решавате со помала успешност отколку вашите соработници,избегувајте конфликт со личност која ќе го наметне своето конзервативно мислење.
Премногу субјективно ги доживувате моменталните настани во љубовниот живот,препуштете му на партнерот да креира заеднички планови.
Добро се чувствувате.

Рак
Брзоплето сте прифатиле нечија понуда и сега Ви преостанува да жалите,поради она што сте го кажале или направиле пред своите соработници. Ако сте премногу се прокупирани со големи амбиции, обрнете внимание на некој коментар за нови деловни можности.
Немојте да правите работи кои ја иритираат саканата личност. Склони сте кон ретерувањето и непотребно предизвикувате нечие непријателство.
Хронични тешкотии.

Лав
Нема потреба да ги преувеличувате своите знаења или практични способности пред лице кое има богато искуство. Важно е точно да ги одредите своето место и работа во тимот на соработници.
Не сакате да се залажувате со лажна надеж, но работите не изгледаат розево во однос на близок човек. Бидете внимателни и промислени, пред да зборувате,
Добро се чувствувате.

Девица 
Потпрете се на својот инстинкт, не дозволувајте некој да смислено да ги намалува вашите заслуги или да ве залажува со погрешен приказ на добивката.
Важно е да се придржувате до договор во врска со саканата личност, за да почувствувате емотивно внимание и прифаќање. Нема потреба да кршите некои стандардни правила во заеднички живот.
Не сте во кондиција.

Терезија
Со својот начин на размислување и однесување, дејствувате поттикнувачки на околината. Важно е да поттикнете добар однос со соработниците, како и да почитувате различни ставови за избор на деловни интереси и приоритети.
Осмислете нова ситуација или гест кој ќе го усреќи саканото лице. Внимание и љубов никогаш не е доволно за заедничка среќа.
Добро се чувствувате.

Скорпија
Важно ви е да постигнете конкретни резултати, така што ве иритира нечија колебливост или несигурност во деловните преговори.Избегајте ги ривалските односи и не бидете суетни пред соработниците.
Ви недостасува емотивен поттик, планирајте средба со лице кое ќе
Контролирајте го притисокот.

Стрелец
Имате строги критериуми и ве иритирате нечија појава, површност или неодговорност во деловната средба. Размислувате за промена на условите како за да постигнете подобар стандард.
Поскувате поголема умереност во средбата со блиско лице, бидејќи бурни или „театрални” изливи на чувства кај вас, рзбудува дополнително сомневање и негативни реакција.
Добро се чувствувате.

Јарец
Имате впечаток дека вашите зборови не претставуваат доволно силни аргументи во средба со лицето кое одлучува за деловно-финансиски интереси.Ако ви е важно да се отстрани некој сомнеж, побарајте дополнителна интервенција.
Понекогаш лесно се занесувате и не му посветувате доволно внимание на саканото лице,слободно изразете го „поубавиот дел” од вашата личност.
Посетете стоматолог.

Водолија
Делувате како лице кое ги поставува своите долвно-финансиски цели над интересите на мнозинството, така што ве очекуваат различни коментари и нечие незадоволство.
Чувствувате резигнација или „емотивна празнина”, можеби вашиот партнер има повеќе проблеми отколку што може да претпоставите.
Добро се чувствувате.

Риби
Делувате декоцентрирано, бидејќи некој индиректно ве спречува да ги остварувате своите деловно-финансиска намери. Не трпете осуетување и не сакате да се помирите со строг деловен режим или неуспех.
Избегнувајте претерување во вашите барања, вашите желби не можат да бидат пред нечии потреби. Саканото лице има свои критериуми и режими.
Можна настинка.