Следете не

Забава

Дневен Хороскоп | 02.02 Сабота

Овен

Денот е поволен и носи успех на полето на работата.

Доаѓате до интересно познанство кое наскоро би требало да значи почеток на љубовна врска.

Полни сте со енергија.

Бик

До крајот на денот ќе имате изненадувања на полето на работата. Можно е многу работи да не се онака како што очекувате.

Ви се враќа љубов од минатото. Не сте подготвени за ова.

Можна е несоница.

Близнаци

Потрудете се да ги исправите грешките кои на полето на работата предизвикуваат да не чувствувате никаков прогрес.

Не сакате да се откажете од врската во која е јасно дека имате големи проблеми со партнерот.

Проблеми со нозете.

Рак

Ќе направите се што е потребно за да ги подобрите околностите на полето на работата.

Ве очекува интересно познанство со личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас.

Внимавајте на внесот на шеќери.

Лав

Разочарани сте и не знаете како да се справите со еден мал неуспех на полето на работата.

Можно е да ве оптоваруваат разговорите со саканата личност.Имате впечаток дека тие постојано се жалат.

Хроничен замор.

Девица

Денеска не е ден за ризици на полето на работата.

Можно е саканата личност да не ви дава доволно внимание. Се чувствувате запоставено.

Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Вага

Неповолен ден за работа. Бидете внимателни околу финансиите.

Можно е вашата љубов да навлегува во кризен период.

Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Избегнувајте претерано напрегање. Можно е да се соочувате со голем стрес, но ќе успеете да го решите тоа денеска.

Вашето импулсивно однесување носи проблеми во врската.

Проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Финансиите не ви се стабилни и сметате дека нешто морате да менувате во однос на тоа.

Не сте сигурни во своите чувства. Пред вас е период во кој можете да имате проблеми со саканата личност.

Внимавајте на штитната жлезда.

Јарец

Нема да успеете да ги остварите сите свои идеи денеска бидејќи немате поддршка за тоа.

Делувате незаинтересирано и партнерот смета дека не сте доволно посветени.

Можна е главоболка.

Водолија

Загрижени сте за развојот на ситуацијата на работа и имате впечаток дека некои работи се кријат од вас.

Можно е да сте несигурни и љубоморни. Ви се чини дека партнерот се лади кон вас.

Депресија.

Риби

Немате добар однос со колегите, потрудете се да го смените тоа.

Потребно ви е ново познанство, но се срамите.

Проблеми со циркулацијата.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 13 часа

Хороскоп за денес (20.5) Понеделник

ОВЕН Ве очекува прекинување на договорот за работа, а крајот кој е пред вас ви носи нов почеток кој ќе...

БалканПред 17 часа

За овај преубав пар на матура зборуваат сите: Ангела и Дамјан испратија важна порака (ФОТО)

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги...

Временска прогнозаПред 19 часа

Утре попладне дожд и грмежи, УХМР со прогноза за времето до петок

Времето утре ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

КичевоПред 1 ден

Сообраќајна несреќа на мотоциклист према с.Извор Кичевско

Од информации на терен дознаваме дека во моментов пристигнува болничко возило и увидна екипа од ПС Кичево поради случена сообраќајна...

МакедонијаПред 2 дена

Фантастично и историско 8-мо место за Македонија на Евросонг 2019 (ВИДЕО+ФОТО)

Спектакуларен настап на нашата Тамара Тодевска во финалето на Евросонг 2019! На фантастичната бина воТел Авив во Израел, нашата Тамара блесна на...

КичевоПред 2 дена

Ученици после 60 години му подарија душа и џагор на првото училиште по македонски јазик во с.Подвис – Кичевско (ГАЛЕРИЈА)

Првото училиште на мајчин македонски јазик во селото Подвис на 16 и 17 мај 2019 година беше посетено од ученици...

СветПред 2 дена

Со цел памет го нападна Арнолд Шварценегер од зад грб додека снимаше јавен настан, брука! (ВИДЕО)

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA,...

Временска прогнозаПред 2 дена

Сепак нови промени: Ќе почекаме за сонце и топло време, повторно следат дождови

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен,...

ЗабаваПред 2 дена

Водителката на Евросонг имаше непријатна ситуација, ги покажа гаќичките (ФОТО)

Една од водителките на вечерашниот Евросонг е израелскиот модел Бар Рафаели.Таа една од заштитните лица на Израел па затоа организаторите...

СпортПред 2 дена

Кружна трка: Денешни резултати, за најава на уште по возбудлив спектакл утре во Кичево

Со трката во Кичево овој викенд, започна шампионатот на Македонија во автомобилизам. Карактеристично за нас и нашиот авто-мото Клуб –...

НАЈЧИТАНИ

Close